Procházka lesem působí blahodárně na psychiku, účinky má jako terapie

Mnoho lidí nemá rádo plné lesy lidí. Někdo si do lesa jde pouze odpočinout od každodenního stresu a pracovního vytížení, chce si užít ticho – místo toho po lese běhá spousta houbařů včetně malých dětí a klid je tatam. Lepší je zajít do lesa ne o víkendu, ale během týdne, protože to bývá v lese nejklidněji.

Procházka po tichém lese vás zavede do jiného světa

Můžete si s sebou vzít blízkého přítele nebo vyrazit sami. Jestli si chcete užít ticho, klid a jen šumění stromů, vyrazte uprostřed týdne a brzy ráno. Ráno budou lesy ještě trochu v mlze, ale může se vám poštěstit vidět například jelena nebo jinou lesní zvěř. V týdnu ráno nepotkáte mnoho lidí, protože budou v práci a vy si tak užijete procházku přírodou se vším všudy.

Doporučený článek:  Modré světlo je úhlavní nepřítel spánku. Negativně působí i na pokožku, souvisí dokonce s rakovinou

V létě si můžete natrhat čerstvé lesní plody, ale najdete také mnoho hub. Ne každý je ale vášnivý houbař, mnoho lidí houby přechází a nechává je jiným. Dávejte si ale pozor, abyste nepotkali divočáka. Je to zvíře, které jako jedno z mála před lidmi neutíká, nebojí se boje a snadno zaútočí.

Zdroj obrázku: Freepik

Procházky v lese mají i terapeutický účinek

Jestli vás tíží černé myšlenky nebo nemáte na nikoho náladu, vydejte se do lesa. Najdete tam svůj vnitřní klid, užijete si samotu za štěbetání ptáků. Uslyšíte zvuky, které jinak nevnímáte. Pokud se vám podaří najít jedlou houbu nebo borůvčí, budete mít z procházky o to větší radost. Procházení se lesem může mít i jiné účinky. Dostanete se do přírody, nasajete novou energii, budete se celkově cítit lépe.

Doporučený článek:  Poznejte, kdy se blíží poslední dny vašeho psího mazlíčka

Procházka lesem se někdy může zvrtnout v boj, pokud šlápnete do příkopu nebo hlubokého bahna. Proto se vyzbrojte jen tím nejpotřebnějším, co byste v přírodě mohli potřebovat. Pokud se vydáte ve dvou, cesta vám bude lépe utíkat a čtyři oči vidí více než dvě. Dávejte si pozor, kam šlapete, protože v lese najdete také množství hadů, žab a jiných malých živočichů. Nasbírané houby si doma můžete usmažit, usušit nebo podusit, z lesního ovoce si připravit lahodný koláč nebo si je zamrazit. V lese sbírejte jen takové houby, které dobře znáte.

Zdroj: https://www.higherperspectives.com/walk-in-the-woods-test-1406161837.html