Rýžová voda je zázrakem pro krásu i zdraví. Dokonale rozzáří také náš domov

Po uvaření rýže většina lidí vodu jednoduše vylije do odpadu. Když to neuděláte, můžete se těšit na úžasný prostředek na úklid nebo lék na poškozené vlasy. Zajímá vás, jak může rýžová voda zlepšit vaše zdraví? Proč byste ji neměli nikdy vylévat? Poradíme vám, jak ji můžete efektivně využít ve své domácnosti a zbytečně nevylévat tekutinu, kterou můžete ještě využít.

Rýžová voda je úžasná na úklid i oplach vlasů

Jednou ze situací, ve kterých se vám bude rýžová voda hodit, je úklid domácnosti. Vodu po uvaření rýže jednoduše slijte do nádoby a nechte vychladnout. Potom do ní můžete namočit hadřík z mikrovlákna a vyždímat jako při běžném úklidu. Tímto prostředkem se velmi dobře zbavíte prachu na nábytku a dalším povrchu. Stejně dobře ale funguje také na čištění kování nebo měděného nádobí.

Doporučený článek:  Čerstvé šťávy rozpohybují líný metabolismus a vrátí tělo do formy. Užijte si novou vlnu energie

Zdraví našich vlasů je velmi důležité. Z rýžové vody můžete získat blahodárný oplach, který zajistí správnou hydrataci a doplní vlasům proteiny. Stačí si dát do misky půl hrnku rýže a propláchnout. Potom ji zalijte horkou vodou a odstavte na 15 minut. Nakonec slijte rýži a vodu nalijte do jiné nádoby. Aplikujte na vlasy a ujistěte se, že se tekutina dostala na celou délku vlasů. Nechte ji působit po dobu 10 minut a potom vlasy opláchněte čistou vodou.

Doporučený článek:  Šetřit vodou může každý. I malé změny uspoří ročně tisíce korun
Zdroj obrázku: Freepik

Co přináší rýžová voda pro naše zdraví?

Rýžová voda obsahuje vitamíny skupiny B, které se podílí na správném fungování nervového systému. Obsahuje také vitamín B1, který se podílí na výrobě energie. To bude mít vliv také na vaši pohodu a náladu. Rýžová voda obsahuje také řadu antioxidantů a minerálů. Vše je velmi důležité pro imunitu, posílení srdce a práci trávicího systému.

Připravte si rýžovou vodu k pití

Rýžovou vodu můžete také pít, ale musíte si ji správně připravit. Potřebujete k tomu jen 1/2 hrnku bílé rýže a 1 litr vody. Vodu jednoduše přiveďte k varu, přidejte rýži a nechte vařit po dobu 20 minut na středním ohni. Nakonec rýži slijte. Takto připravený nápoj můžete pít jednou denně. Chutnat bude jistě mnohem lépe, když do nápoje přidáte špetku skořice nebo lžíci medu.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/skin/the-benefits-of-rice-water-for-hair-and-skin-78956.html