Zkušení zahradníci znají triky, kterými se zbaví otravného plevele bez náročného pletí

Plevel nemá rád nikdo, a zvlášť zahradníci, kteří jen přemýšlejí nad tím, jak se ho co nejrychleji a na co nejdelší dobu zbavit. Bohužel to není možné, protože plevel se rychle množí, a i když ho odstraníte, na jiném místě se znovu objeví. Jaké prostředky z kuchyně jsou účinné proti rostoucímu plevelu a jak je můžete použít?

Rostliny nemusí být plevelem ohroženy

Plevel se živí jinými rostlinami, které pak budou oslabené. Proto je nutné se plevele zbavit ještě dříve, než vůbec rostliny zasadíte. Přijímají jejich vodu a živiny, a tím pádem nemusí vyrůst nebo vykvést. Rostliny potřebují správné podmínky pro svůj růst, který jim dopřejete pouze v případě, že odstraníte plevel i s jeho kořeny. Pomoci si můžete například kuchyňskou solí, kterou najdete doma.

Doporučený článek:  Mšice už vás letos nedostanou. Připravte si účinné zbraně, které je zlikvidují do jedné

Je to levný a ekologický prostředek, který zamezí šíření plevele. Praskliny v dlažebních kostkách můžete posypat kuchyňskou solí nebo ji dát i mezi samotné rostliny. Ocet může také pomoci. Stačí ho smíchat s vodou a nalít do rozprašovače. Poté už stačí aplikovat na rostliny. S vodou smíchejte ocet v poměru 1 : 2. Do vody přidejte ocet, nedělejte to naopak. Ocet pak používejte pouze v případě, že bude slunečné počasí, protože ocet bude lépe reagovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste kyselinu pelargonovou nebo dřevěný popel

Kyselinu pelargonovou koupíte v zahradnických obchodech. Připravte si roztok, který pak na plevel použijete. Smíchejte 160 ml kyseliny ve dvou litrech vody a poté ho nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Kyselina bude fungovat na ovocné stromy, zeleninu nebo okrasné rostliny. Ošetření ale provádějte za jasného dne, aby roztok správně fungoval.

Doporučený článek:  Brzká jarní péče o zahradu: Květiny vhodné k výsevu, aby vás v létě netrápil hmyz

Pomoci může také dřevěný popel. Ten je velmi účinný, co se plevele týče. Můžete ho dát přímo pod rostliny nebo stromy a dělejte tak ve dnech, kdy není žádný vítr. Pro acidofilní rostliny se ale popel nehodí, protože je může poškodit.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/pulling-weeds/