Proti mravencům v zahradě funguje několik přírodních prostředků

Mravenci jsou pro zahradu velmi prospěšní, ale nesmí jich být příliš mnoho. V takovém případě mohou poškodit kořenový systém rostlin a přitahovat mšice. Existuje mnoho metod, jak se můžete mravenců zbavit přírodní cestou a snížit jejich množství. Přírodní metody jsou nejen bezpečné, ale také velmi levné. Navíc budete potřebovat jen produkty, které máte v kuchyni.

Obecně jsou mravenci užiteční. Uvolňují půdu, čistí substrát a ničí parazity. Dokážou se ale také velmi rychle rozmnožit, což pro zahradu nic dobrého nebude. Mohou totiž zničit květiny i úrodu zeleniny a ovoce. Velké kolonie se živí mladými výhonky a kořeny rostlin. Navíc přitahují ve velkém množství mšice, které zahradu zničí zaručeně. Co s tím dělat?

Doporučený článek:  Správná zálivka je základem pro zelený trávník po celé léto

Ocet proti mravencům

Osvědčenou metodou proti mravencům je ocet. Stačí, když ho smícháte s vodou v poměru 1 : 1 a nalijete do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte octový nálev na místa, kde mravence vídáte nejvíce. Ocet můžete také nastříkat na cestičky, po kterých se mravenci pohybují. Dávejte vždy při aplikaci pozor, abyste roztok nenastříkali na okolní rostliny. Mohli byste je poškodit a zpomalit jejich růst.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek a kopřivy

Směs z česneku a kopřivy je další možností, kterou můžete využít. Oba produkty mají intenzivní vůni, která mravencům vadí. Potřebovat budete 1 litr vroucí vody, 4 lisované stroužky česneku a 1/2 kilogramu kopřivových listů. Vše smíchejte v kbelíku nebo velkém hrnci a nechte 2 dny odstát. Poté stačí roztok přecedit a aplikovat na mravence na zahradě.

Doporučený článek:  Kvasnicový postřik chrání jahody před chorobami a dodává jim důležité živiny

Produkty z kuchyně, které zaručeně pomohou

Co dalšího z kuchyně můžete využít na boj proti mravencům? Pomůže vám jedlá soda, kterou posypete cestičky. Kávovou sedlinu rozsypejte po celém pozemku a uvidíte, že se mravenci rádi přesunou jinam. Vůni kávy totiž nemají rádi. Pomůže vám ale také skořice, se kterou můžete posypat mraveniště nebo jiná místa (hlavně kolem záhonů).

Zdroj: https://www.towergarden.com/blog.read.html/en/2017/6/control-ants-in-the-garden.html