Půlhodinová koupel dodá spoustu energie. Své o tom ví každá orchidej plná nádherných květů

Orchideje jsou půvabné rostliny, které vynikají svým bohatým květenstvím. Problémem však může být jejich zalévání. Pokud budete vodu nesprávně dávkovat, hrozí ztráta atraktivních květů a kořeny budou vystaveny hnilobě a houbovým onemocněním. Odborníci proto doporučují orchideje koupat – díky tomu budou kořeny pevné a rostlina bude krásně prospívat.

Kdy zalévat?

Je obtížné jasně určit, kdy byste měli orchidej zalévat. Vše záleží na jejím stavu – zda ​​je právě ve fázi odpočinku, nebo zda její krásné květy zdobí váš domov. Vždy ale platí, že orchidej vodu potřebuje jen střídmě a nikdy není vhodné nechat kořeny stát ve vodě příliš dlouho. Jak tedy poznáte, že orchidej potřebuje hydrataci? Stačí pozorovat barvu kořínků ukrytých v průhledných obalech: pokud jsou zelené, není třeba zalévat. Když se jejich barva změní na šedou nebo bílou, je to znamení, že je třeba orchidej zalít.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč dopřát orchideji koupel?

Mnoho lidí zalévá orchideje jako každé jiné květiny. To však není dobré řešení, protože orchideje fungují jinak. Daleko spíše se doporučuje orchideje jednou za čas vykoupat, protože pak efektivně zavlažíte kořeny, aniž by začaly hnít.

Doporučený článek:  Pozvěte podzim k sobě domů. Stylový věnec bude dokonalou dekorací, kterou vytvoříte přesně podle sebe

Do misky nebo velkého kbelíku stačí nalít vodu, počkat, až dosáhne pokojové teploty, a rostlinu do ní postavit. Myslete však na to, že hladina vody nesmí být výše než kořeny orchideje a nesmí zaplavit její listy. Jak dlouho by měla koupel trvat? Stačí takové půlhodinové namočení. Poté je třeba orchidej vyjmout z vody a přebytečná voda musí volně stéct z kořenů pryč.

Jakou použít vodu?

Zásadní je nejen způsob zálivky orchideje, ale klíčový je také výběr vody. Jak víte, voda z vodovodu není pro rostliny zcela ideální. Proto se vyplatí využít buď filtrovanou vodu, nebo dešťovou vodu. Stejně dobře může fungovat také balená neperlivá minerální voda.

Zdroj: https://www.costafarms.com/get-growing/news/how-to-water-your-orchid