Semišové boty jsou nadčasové, správná péče udrží jejich krásný vzhled

Je pravdou, že obuv vyrobená ze semiše nikdy nevyjde z módy. Boty z tohoto materiálu jsou hezké, moderní, ale na druhou stranu se o ně musí pečovat, aby vydržely dlouhou dobu. Jedná se totiž o choulostivý materiál, se kterým musí být nakládáno jiným způsobem. A jelikož takové boty jistě nepatří k těm nejlevnějším, měli bychom jim vzhledem k jejich ceně věnovat pozornost. A pokud se o ně budeme starat a dobře čistit, odmění nás svou vysokou životností.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhněte se skvrnám

Vyzkoušet můžete velmi slabý roztok z marseillského mýdla a vody. Vezměte si jemný kartáček na zuby a krouživými pohyby semišové boty vyčistěte. Na místech, kde jsou skvrny více, mírně zatlačte. Kde se vyskytují jen zřídka, čistěte pouze jemně. Vlhké boty nechte usušit nejlépe na čerstvém vzduchu, ale ne na slunci! Přes zimní období nechte boty usušit u zdroje tepla. Po uschnutí boty ještě přečešte kartáčem na semiš.

Doporučený článek:  Vrásky zredukuje přírodní pomoc v podobě brambor

Jak boty chránit před nečistotami

V každém obchodě, kde se prodává obuv, můžete zakoupit i takzvanou impregnaci. Ta by měla být speciálně navržena na semišovou obuv. Impregnace na jinou obuv by mohla „semišky“ zničit. Určitě se na sprej poptejte a nechte si poradit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zvýšit životnost semišové obuvi

Jistě je na každém z nás, jak se k botám chováme a jakou péči jim poskytujeme. Podle toho bude vypadat i délka jejich životnosti. Je třeba se o boty starat, jinak budou po malé chvíli vypadat spíš jako starý zmoklý pes nebo levná napodobenina. Nezapomínejte na to, že stejně jako nehty jsou i boty naší vizitkou, takže jejich údržbu rozhodně nepodceňujte. Jistě nechcete vypadat jako člověk se zanedbaným vzhledem. Právě impregnace je prvním krokem k udržení dlouhé životnosti. Pokud ji na boty nanesete, impregnace dokáže odradit z velké části vodu a také nečistoty půjdou lépe dolů. Nemluvě o soli na chodnících přes zimní období.

Zdroj: https://www.whowhatwear.com/how-to-clean-suede-boots