Připálené nádobí vám už vrásky dělat nemusí. Přírodní prostředky si s nimi poradí

Nechali jste na plotně hrnec, který se vám podařilo připálit? Dnes už existují metody, jak připáleninu snadno odstranit. Nemusíte tak bědovat a letět do obchodu kupovat nový kousek nádobí. Ve většině případů stačí hrnec nechat odmočit. Pokud ani to nezabere, na řadu přicházejí domácí metody, které jsou ve většině případů účinné. Navíc ušetříte za kupované prostředky.

Jaké prostředky můžete na odstranění připáleniny použít?

Všichni už víme, jaké prostředky fungují nejlépe. Jsou to osvědčené suroviny, jako je jedlá soda, ocet nebo kyselina citronová. Právě s jejich pomocí snadno odstraníte připáleniny z hrnce nebo pánve, které pak budou vypadat jako nové. Jestli si chcete pomoci, dejte vařit 1/2 hrnku octa, nechte přes noc působit v hrnci a poté ho omyjte. Skvrny by měly pustit a houbičkou pak snadno smýt.

Doporučený článek:  Spočítejte si, kolik stojí hodina sledování televize. Do vyúčtování za elektřinu se může nepříjemně promítnout

Můžete také smíchat 2 lžíce jedlé sody nebo místo ní zkusit i kuchyňskou sůl. Přidejte k nim trochu vody a pastu naneste na připáleninu. V tomto případě bude lepší nechat působit směs až několik hodin, zvlášť pokud je připálenina staršího data a je to jen další z metod, které zkoušíte. Můžete vyzkoušet také nalít na připáleninu trochu Coca-Coly.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste i metody, které nejsou tolik známé

Mezi méně známou metodu odstranění připáleniny pak patří použití tablety do myčky. Dejte ji do hrnce nebo pánve, zalijte vařící vodou a nechte do rána působit. Uvidíte, že následující den půjde připálenina snadno odstranit. Vhodné je také smíchat 3 lžíce pracího prášku s trochou vody a následně dát do hrnce. Několik minut povařte a poté umyjte nádobí. Bude vypadat jako nové.

Doporučený článek:  Při výskytu štěnic je vhodné vyhledat profesionální řešení

Pokud si ale domácí prostředky neporadí, bude nutné sáhnout po chemických čističích, které připáleniny možná odstraní, bohužel ale ve vzduchu zanechají nepříliš vábný zápach, který pak jako člověk vdechujete. Proto je vhodné se zaměřit více na metody, které jsou ekologické a přírodní.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-food-from-pots-and-pans-1900433