Silné a zdravé dásně jsou vizitkou krásného chrupu. Naučte se o ně pečovat správně

Silné a zdravé dásně jsou známkou toho, že jsme celkově zdraví. Na zubech se toho dá poznat hodně. Pokud nejíme správně, mohou se objevit zubní kazy, které často vedou až k různým onemocněním. Když se o zuby nestaráte, budou se postupně nejen kazit, ale také nevypadat hezky. Žlutě zabarvené zuby jsou známkou toho, že kouříte nebo máte jiné problémy. Na co si dát pozor a jak si udržet zuby zdravé?

Vybírejte kvalitní zubní kartáček

U zubů je velmi důležité vybrat si správný a kvalitní zubní kartáček. Mnozí zubaři doporučují právě ten, který mají v ordinaci, ale je možné, že vám právě vyhovovat nebude. Proto si raději vyzkoušejte více typů kartáčku, protože ho budete používat denně a mělo by vám to být příjemné. Lidé si mohou vybrat mezi klasickým kartáčkem nebo elektrickým, který udělá většinu práce za vás.

Doporučený článek:  Poklad mezi oleji a cenný lék: kokosový olej působí výjimečně nejen při Alzheimerově chorobě

I tak je nutné vědět, jak si zuby správně čistit, abyste neudělali při čištění chybu. Nezapomínejte také, že to není jen zubní kartáček, co budete potřebovat. Nedílnou součástí je také mezizubní kartáček nebo zubní nit, která vám pomůže ze zubů odstranit i ty nejmenší kousky jídla. Pokud si pak ještě vypláchnete ústa ústní vodou, vaše péče o zuby je kompletní.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechte si pravidelně odstraňovat zubní kámen

I když o zuby pečujete, možná se mu nevyhnete. Řeč je o zubním kameni, který se objevuje především na předních zubech. Usazují se na nich zbytky jídel a dalších nečistot, a proto je vhodné je alespoň jednou za rok nechat odstranit u dentálního hygienisty. Při nečištění se mohou objevit záněty zubů nebo dásní, které pak budou bolet a rozhodně nestojí za problémy se zuby.

Doporučený článek:  Koupě levného domu nemusí být výhodná investice, záleží na jeho stavu

Můžete se dokonce dostat do stavu, že budete při čištění zubů krvácet, i když máte ten nejjemnější kartáček. Nemoc se nazývá paradentóza a napadá lidi i ve velmi mladém věku. Opravdu záleží na tom, jak se o zuby staráte. Měly by vám vydržet celý život a jsou součástí našeho těla, takže byste jim měli věnovat péči, kterou si zaslouží.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323534