Jak můžete poznat padělané parfémy? Dejte si pozor na některé znaky

Mnoho z nás používá parfémy. Jakou vůni zvolíte, záleží pouze na vás, ale měla by vyjadřovat, jaká jste osobnost nebo vaše preference. Někdy si možná říkáte, jestli parfém, který kupujete, je opravdu tím pravým a originálním. Může se totiž stát, že i když vydáte mnoho peněz, parfém nebude značkový a koupíte si padělek. Jak je od sebe rozeznat? Poradíme, na co se zaměřit, abyste padělek nekoupili.

Kontrolujte všechno, co můžete na první pohled vidět

Pravidlem číslo jeda je, že je nutné zkontrolovat obal, ve kterém parfém je. Parfémy, které vyrobí určité světoznámé firmy, budou obalově splňovat určité normy. U originálních výrobků tak budete vidět, že celofán bude po celém obvodu lahvičky a přilne k němu. Kartonový obal také hodně napojí. Originální značky si na balení produktů dávají velký důraz.

Doporučený článek:  Pivoňky jsou nenáročné na pěstování a patří mezi léčivky

Mnoho padělků pak najdete v krabicích, které neodpovídají, ale mají udělat dojem a to se většinou také stane. Karton ale bude horší kvality, a může se stát, že flakon s vůni v něm nebude dobře držet. Dalším pravidlem je zhodnocení vzhledu lahve. Kvalitní parfémy budou mít lahvičku z křišťálu a průhledného, aby byla vidět barva parfému. Sklo pak bude z jednoho kousku. Na padělcích pak uvidíte místa, kde je sklo slepované.

Zdroj obrázku: Freepik

Popis na obalu mnohé prozradí

Důležitý je také uzávěr lahve, podle kterého můžete poznat, jestli je parfém originální nebo jste si koupili padělek. Zkuste si také přečíst informace na obalu. Každá toaletní nebo parfémovaná voda musí mít na obalu uvedené ingredience. Můžete tak vidět nejen sériové číslo parfému, ale také čárový kód. Pokud vůně moc dlouho nevydrží, můžete si zkontrolovat na internetu, jestli jste nekoupili špatné sériové číslo. Je možné, že některá z položek parfému bude po době trvanlivosti.

Doporučený článek:  Ovocné lupínky mohou být horší než smažené chipsy. Při výběru je nutné být na pozoru

Některé parfémy pak budou vydávané jenom v určitém množství nebo vybraných objemech. Pokud je pak uvidíte v jiném balení, můžete mít jistotu, že to jsou padělky a raději nákup vynechejte. Zhodnotit pak můžete i kvalitu vůně a její výdrž. Některé parfémy totiž nevydrží tak dlouho, jak by měly a proto dbejte na to, aby tomu tak bylo. Originální parfémy se vyrábí alespoň rok, a to kvůli jejich složení.

Zdroj: https://www.sylvaine-delacourte.com/en/blog/how-to-recognize-a-fake-perfume