Skořici nemusíme využívat jen v kuchyni. Přestože je toto aromatické koření spojováno především se sladkým pečivem, může také doplnit arzenál domácích zahradnických prostředků. Její dezinfekční účinek pomůže v boji proti houbovým chorobám, ale osvědčila se i jako spojenec v boji proti škůdcům a v péči o poškozené a oslabené rostliny.
Obsahuje spoustu cenných látek
Skořice je cenným zdrojem draslíku, hořčíku, fosforu a vápníku. Tyto prvky jsou užitečné pro posílení rostlin. Dále skořice obsahuje polyfenoly, kumariny a diterpeny, díky kterým má schopnost vypořádat se s houbovými chorobami. Plíseň z rostlin jednoduše odstraňte, koření nasypte do květináče a promíchejte ho s horní vrstvou zeminy. Opakujte každých pár dní.
Ze skořice si můžete připravit postřik. Čtyři polévkové lžíce prášku zalijte litrem studené vody a nechte několik hodin odstát. Sceďte přes gázu nebo velmi jemné síto a nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Jednou týdně pak aplikujte na rostliny napadené plísněmi. Skořicí se dále doporučuje posypat řezy na rostlinách, zlomené větvičky a výhonky a poškozenou kůru. Skořice urychlí proces regenerace.
Odpudí hmyz i slimáky
Skořice dráždí komáry, proto se vyplatí používat ji především během letní sezóny, kdy nám příval těchto nezvaných hostů zkazí jinak příjemné posezení s rodinou a přáteli. Pokud ale na parapety, stoly a terasy umístíte misku s teplou vodou a trochou skořice, spolehlivě odpudíte jak otravné komáry, tak i ostatní hmyz.
Ani hlemýžďům a slimákům skořice nevoní. Abyste je tedy odradili od návštěvy zahrady, rozsypte kolem záhonů trochu skořice. Zdaleka se jim vyhnou. Zajímavé je využití tohoto koření jako hnojiva. Bohaté složení skořice zvyšuje šance na zakořenění rostlin, správný vývoj kořenového systému a bujný růst. Špičku sazenice namočte do mleté skořice a zasaďte obvyklým způsobem.
Zdroj: https://morningchores.com/cinnamon-in-the-garden/