Máte oteklé prsty a nejde vám sundat prstýnek? Poradíme vám

Často se stane, že vám prstýnek zůstane na prstu, i když se snažíte ho všemožně sundat. Nejčastější příčinou, proč se tomu tak děje, jsou otoky prstů kvůli zadržování vody v těle nebo je to způsobené změnami teplot či tlaku. Zásadní roli ale může mít také těhotenství nebo cvičení. Jak rychle odstranit šperky z prstů se dozvíte v dnešním článku.

Obvod našich prstů se změní několikrát za den

Na sundání prstenů můžete použít domácí triky, díky kterým vás to ani nebude bolet. Na sundání můžete použít například mýdlo, pokud se o to snažíte doma. Stačí mydlit ruce a poté důkladně vmasírovat po celém prstu. Pokožka se stane klouzavou a prstýnek půjde snadněji dolů. Kromě mýdla můžete použít také krém na ruce nebo olej či máslo. Prostě to, co budete mít po ruce.

Doporučený článek:  Oblíbené rostliny jsou víc než ozdobou interiéru. Některé pročistí vzduch a zlepší vlhkost v místnosti

Zní to neuvěřitelně, ale i potravinářská fólie pomůže s prstýnkem. Oviňte si ji kolem prstu, dokud se nedotkne spodní části prstýnku. Folie by měla těsně přiléhat ke kůži na prstu. Poté naneste na prst olej, stačí obyčejný. Po několika minutách otok zmizí a prsten bude snazší sundat.

Existují i další fígle, jak prsten dostat z prstu

Použít můžete i lepicí pásku. Omotejte si s ní prsty až do spodní části prstenu. Musíte asi půl hodiny počkat a poté vložit ruku do misky s ledem a nechat ji tam asi 15 minut. Stačí tam ale podržet prst, ze kterého je potřeba prsten sundat. Nakonec dejte lepicí pásku dolů a nastříkejte na prst čistič oken. Zkuste prstenem na prstu zatočit, měl by jít snadno dolů.

Doporučený článek:  Medové masky pro všechny typy vlasů, vraťte svým vlasům krásu a bohatost!

Pomoci může také obyčejná šňůrka. Ten si obmotejte kolem prstu až k prstenu, zasuňte konec šňůrky pod prsten a pomalu ho odmotávejte. Prsten by se měl hýbat nahoru společně s odvinutou části šňůrky. V případě potřeba pomohou také sliny, stačí si naslinit prst a pomalými tahy prsten vytáhnout nahoru. Je ale pravda, že někdy se to nepovede. V tu chvíli je nutné vzít do ruky nářadí a prstýnek dostat z prstu pomocí síly.