Mrkev potřebuje slunné místo v záhoně a dostatek zálivky

Pěstování mrkve může být velmi snadné. Je to oblíbená zelenina, kterou můžete mít na své zahradě kdykoliv k dispozici. Nutné je dopřát jí kvalitní podmínky, aby mohla vyrůst do správné velikosti. Navíc obsahuje spoustu zdravých látek, které jsou pro naše tělo důležité. Využít se dá nejen syrová, ale můžete si ji také uvařit nebo upéct. Jak si mrkev vypěstovat?

Mrkev patří mezi nejzdravější druhy zeleniny

Mrkev má opravdu velkou sílu. Je to zelenina, která obsahuje spoustu vitaminů a minerálů, většinu z nich pak najdete v jejím kořeni. Betakaroten je asi nejcennější složkou. Má velký vliv na dobrý zrak a celkově posiluje imunitu. Mrkev obsahuje také draslík, který ovlivňuje funkci mozku. Zelenina je pak vhodná také k podpoře střev a jater. Mrkev si můžete upéct, uvařit nebo i usmažit.

Doporučený článek:  Čištění zásuvky v pračce krok za krokem

Kdy je vhodné zasadit mrkev? Jestli si ji budete pěstovat sami, ušetříte nejen peníze. Správnou dobou pro zasetí mrkve je březen, duben nebo květen. Odrůdu dejte na místo, kde už nehrozí mrazy. Slunné místo a také lehká a propustná půda budou ideálním stanovištěm pro pěstování. Mrkev má dlouhý kořenový systém, proto byste ji nikdy neměli přesazovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete mrkev zasadit?

Půdu si připravte několik týdnů předem. Stačí smíchat zeminu s kompostem. Pomocí hladítka pak vykopejte díru, semena zasaďte a poté znovu zakryjte zeminou. Nezapomeňte je také zalít. Až budou sazenice vysoké deset centimetrů, můžete je ztenčit. Během celého pěstování půdu zalévejte a hnojte. A kdy je vhodné mrkev sbírat a používat ji v kuchyni?

Doporučený článek:  Několik jednoduchých změn sníží spotřebu vody doma i na zahradě

Dočkáte se po několika měsících od výsevu. Pokud chcete vědět, jestli můžete mrkev sbírat, můžete ji vytáhnout ze země a zhodnotit její velikost. Zralá není menší než 20 centimetrů, ale zase její výška nesmí přesáhnout třicet. Velké plody mohou mít jinou chuť. Zeleninu pak skladujte na chladném a tmavém místě.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-carrots/