
Pokud někdo udělá seznam rostlin, které nejčastěji zdobí naše parapety, pak se orchideje určitě řadí na vysoké místo. Není to překvapující, protože tyto rostliny se pyšní svěžím vzhledem a hojně kvetou i přes minimální úsilí. V létě si však tyto rostliny zaslouží osobitou péči.
Co potřebujeme vědět o tomto květu
Orchideje jsou jednou z těch rostlin, které je obtížné zaměnit za jinou. Naše oči hned přitáhnou krásné květy, které rostou na dlouhých stoncích. V přírodních podmínkách rostou v tropickém podnebí, které je teplé a vlhké. Zajímavé však je, že orchideje často rostou na kůře jiných stromů a díky vzdušným kořenům odebírají vlhkost z prostředí. Může se tedy zdát, že tato rostlina bude na pěstování náročná.
Skutečnost je však taková, že nepotřebuje mnoho. Světlý parapet, průhledný květináč, který potřebuje vlhkost, zalévání a občasné hnojení. To je všechno. Orchideje jsou velmi velká rodina, má několik tisíc odrůd, ale v domácím pěstování známe několik nejpopulárnějších. Dokonce i laik v pěstování květin se dokáže vyrovnat s jejich péčí, pokud si zapamatuje několik nejdůležitějších zásad.

Zdroj obrázku: Freepik
Správné zalévání
V létě musíte dbát na správné zalévání těchto květin. Máte-li orchidej v květináči, pak je třeba ji zavlažovat častěji v létě, ale ne moc. Příliš mnoho vody nahromaděné v květináči podporuje tvorbu plísní a hnilobu, což může vést ke smrti orchideje. Můžete si vybrat ze dvou způsobů zalévání. Tradiční zalévání je to, kdy nalijete vodu přímo do květináče, počkáte několik minut a poté zbylou vodu vylijete.
Orchidejím můžete připravit i koupel. Rostlinu spolu s květináčem ponořte do kbelíku se stojatou vodou, namočte ji na 30 minut a poté ji vyjměte a nechte stéct přebytečnou vodu. Mějte na paměti dvě důležité věci. Za prvé musí mít květináč pořádné drenážní otvory a za druhé musí mít voda pokojovou teplotu. Orchidej zalévejte tehdy, když si všimnete, že její kořeny mají šedivou barvu.
Zdroj: https://www.costafarms.com/get-growing/news/how-to-water-your-orchid