Štěnice v hotelových pokojích nejsou nic výjimečného. Díky prevenci si je nepřineseme domů

Hotelový pokoj může skrývat mnohá tajemství. Bohužel některé postele nebo matrace mohou být silně znečištěné, ani to nemusíte na první pohled poznat. Není ale vhodné si na postel dávat kufr nebo tašku, ve kterých jste si přivezli oblíbené oblečení. Ti, kteří vědí, co dělat, si kufr dají do koupelny, nebo přímo do vany, a možná to příště uděláte také. Nebudete toho litovat, protože se do vašeho oblečení nedostanou roztoči a další škůdci.

Vajíčka štěnic se snadno dostanou do kufru

Zavazadlo po příjezdu na hotel je vhodné dát do vany, kde se nevyskytují ani štěnice, ani žádní jiní roztoči, kteří by se mohli dostat do kufru. Vana nebo sprcha jsou nejlepšími místy, kam na začátek uklidit oblečení v kufru nebo cestovní tašce. Hned budete vědět, jestli jste v hotelu, který dbá na čistotu. Navíc postel nebude jediným místem, kde se mohou nacházet mikrobi.

Doporučený článek:  Správné třídění bioodpadu uleví přírodě

Prvním příznakem toho, že jsou paraziti ve vašem pokoji, je nepříjemný zápach. Hnijící maliny nebo vůně koriandru – to by vás mělo varovat už při vstupu do pokoje, který má být místem odpočinku. Štěnice se totiž živí nejen krví lidí, ale také odumřelou kůží, která z nás neustále opadává, a to hlavně v noci. Proto se štěnice objevují nejčastěji v posteli nebo v jiném nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit štěnic?

Poznáte je také podle toho, že jsou na světlém koberci malé černé tečky. Jsou to stopy po krvi, které za sebou nechávají. Dávejte si tak pozor a koukejte se i za nábytek. Proto ho ve většině moderních hotelů nenajdete mnoho a také mají většinou vestavnou formu. Ubrusy, rámy obrazů nebo šatní skříň, tam všude můžete štěnice najít. Zbavit se pak štěnic může být nelehkým úkolem.

Doporučený článek:  Černý pepř ochutí každé jídlo. Na tělo působí příznivě

S kufrem doma zatřeste co nejvíce a poté ho vyluxujte. První věc, kterou udělejte s oblečením, je, že ho vyperete. Oblečení perte alespoň dvě hodiny na 60 stupňů, abyste ho zbavili bakterií a jiných nepříjemných zvířátek. Nejen postel, ale také ovladač od televize může být plný bakterií, protože na něj sahá velké množství lidí.

Zdroj: https://eu.usatoday.com/story/travel/hotels/2019/10/30/bed-bugs-hotel-room-what-you-need-know-bedbugs-hotels/2486528001/