Třešňová šťáva pomáhá lépe usnout. Účinkuje díky obsaženému melatoninu

TikTok se poslední dobou stal nejpoužívanější sociální sítí. Najdeme zde mnoho zajímavých videí a spousta z nich se týká i rad ohledně zdraví. Dávejte si však na tyto rady pozor, ne všechny jsou vždy pravdivé. Rada ohledně třešňové šťávy je však výjimka, která potvrzuje pravidlo.

Problém se spánkem

Problém s nespavostí je v dnešní době velký. Stres, špatná strava, nevhodný životní styl – to vše nepříznivě ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Existují různé způsoby boje proti tomuto stavu, bohužel ne všechny jsou účinné.

Doporučený článek:  Srpen v kuchyni patří nektarinkám a broskvím

Na internetu se šíří rady, že třešně dokážou pomoci s nespavostí. Jedná se především o pití třešňové šťávy. Tento nápoj má zlepšit nejen náš spánek, ale také funkci střev a zajistit nižší krevní tlak. Uživatelé internetu jsou z této rady nadšení a tvrdí, že jde o jednu z nejpravdivějších rad, které můžete na internetu najít.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti třešňové šťávy

Shelby Harris, odborník na spánek, potvrzuje účinky třešňové šťávy. Tato šťáva obsahuje cenné složky, jako například antokyany, flavonoidy, flavanoly, prokyanidin a fenolové kyseliny. Pokud však jde o pomoc při zbavování se nespavosti, specialista zdůrazňuje, že třešňová šťáva může být prospěšná, ale ne pro každého.

Doporučený článek:  Balkonové rostliny je důležité volit s ohledem na domácí mazlíčky

Dokáže nám pomoci působením melatoninu obsaženého v tomto ovoci. Harris však doporučuje nápoj nadále pít pouze tehdy, že funguje dobře. Dávejte si pozor na kupované třešňové šťávy, mohou obsahovat spoustu cukrů a ty pro naše tělo nejsou prospěšné. Také budete-li večer pít šťávu s vysokým obsahem cukru, může se stát, že vaše energie stoupne. Také si dávejte pozor na množství cukru kvůli zubům, kterým takové nápoje vůbec neprospívají.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6286721/, https://www.healthline.com/nutrition/cherries-benefits, https://sleepopolis.com/podcast/sleep-talking-with-dr-shelby-sleep-hacks/, https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-melatonin/art-20363071