Ve slunném záhonu se bude dařit rebarboře

Většina z nás ví, jak chutná rebarbora. Když jsme byli děti, rebarborový koláč na návštěvě u babičky nikdy nechyběl. Není se čemu divit, protože tato rostlina je plná vitamínů a minerálů. Navíc skvěle chutná a můžete si ji velmi jednoduše vypěstovat na vlastní zahradě, pokud máte nějaké volné místo. Může dorůst do velkých rozměrů, takže potřebuje docela dost místa. Jak si vypěstovat rebarboru na zahradě, kdy ji zasadit a jak se o ni postarat?

Co rebarbora obsahuje?

Existuje mnoho důvodů, proč byste během letních měsíců měli rebarboru jíst. Obsahuje vitamín C, který podporuje imunitní systém a posiluje krevní cévy. Vitamín E pomáhá udržovat pokožku zdravou a mladistvou. Hořčík a draslík mají velmi pozitivní vliv na srdce a oběhový systém, zatímco železo chrání před anémií a posiluje krev. Pamatujte, že ji nesmíte jíst v neomezeném množství, protože obsahuje kyselinu šťavelovou, která může vést k nedostatku vápníku v těle.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky lze použít jako hnojivo na zahradě i pro domácí rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Rebarboru na zahradě vypěstujete jednoduše

Rebarboru můžete sázet na jaře (duben/květen) nebo na podzim (září/říjen). Vyberte slunné místo nebo polostín. Jedině na slunci budou stonky doopravdy chutné. Nejlepší je pro ni neutrální půda. Jestli potřebujete půdu odkyselit, můžete substrát smíchat s čedičovou moukou nebo vápnem. Nezapomínejte také na dostatek místa, protože se tato rostlina velmi ráda rozrůstá v průměru do metru.

Jak zasadit rebarboru?

Výsadba není vůbec složitá. Jakmile najdete prostorné a sluncem zalité místo, můžete se pustit do výsadby. Rebarbora se umisťuje do hloubky asi 30 centimetrů. Abyste získali bohatou úrodu, měli byste předem půdu zrýt a smíchat s kompostem. Vypěstovat ji můžete ze semínek i sazenic, které zakoupíte v zahradnictví nebo na trhu. Při správných podmínkách vám bude navíc plodit několik let, protože se jedná o vynikající a velmi zdravou trvalku.

Zdroj: https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/rhubarb, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-rhubarb, https://www.rhs.org.uk/vegetables/rhubarb/grow-your-own, https://www.healthline.com/nutrition/rhubarb