Velikonoce už klepou na dveře: Poradíme, jak váš dům dokonale uklidit pomocí alobalu

Alobal často využíváme k balení potravin nebo při grilování. Jsou ale také jiné způsoby, jak tuto aluminiovou fólii využít. Můžete ji použít k zabránění statickému náboji na oblečení nebo k obnově lesku stříbrných příborů a šperků. Alobal lze využít také při sušení prádla, žehlení nebo při dalších domácích pracích. Pojďte se inspirovat.

Sušení prádla v bubnové sušičce

Pokud vlastníte sušičku, zkuste vytvořit z alobalu tři kuličky, které hodíte přímo do bubnu k vypranému prádlu. Aluminium v sušičce při sušení prádla pohltí elektrické náboje a zabrání tak pomačkání prádla. Oblečení se po vysušení nestane statickým a bude se lépe skládat. Tyto zázračné kuličky můžete využít vícekrát po sobě.

Doporučený článek:  Mrazák předejde plýtvání a ušetří peníze. Zamrazit jde i potraviny, do kterých to málokdo řekne

Při žehlení oblečení

Ulehčení tkví v tom, že položíte hliníkovou fólii pod žehlicí plochu na prkno. Díky tomu, že alobal odráží teplo, se vaše oblečení bude žehlit z obou stran najednou.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění stříbra

Hliníkovou fólii vložte do hlubší misky. Do misky přidejte ještě pět lžiček kuchyňské soli a zalijte horkou vodou. Do takto připravené lázně vložte stříbrné předměty, které chcete oživit. Nechte je asi hodinu v této lázni odležet a poté opláchněte vlažnou vodou. Stříbro bude krásné a lesklé.

Doporučený článek:  Jarní řez připraví pivoňky na novou sezonu

Odstranění připálenin v kuchyni

Pokud nemáte drátěnku, zkuste si vytvořit kuličku z alobalu. Připálenina v hrnci se někdy velmi těžko dostává dolů. Pokud však využijete sílu alobalu, může se připálený hrnec za pár chvil opět lesknout. Stačí vytvořenou kuličku z alobalu použít místo houbičky na mytí nádobí. Krouživými pohyby postupně otírejte připáleninu. Poté hrnec opláchněte a pro jistotou ještě jednou omyjte.

Použití do myčky

Pokud se nesmíříte s fleky na sklenicích, které vytáhnete z právě umyté myčky, vyzkoušejte trik s alobalem. Jednoduše vytvarujte z alobalu kuličku o velikosti pingpongového míčku a vložte ji ke špinavému nádobí do myčky. Díky chemické reakci, která probíhá mezi tabletou a alobalem, budou talíře, příbory, ale hlavně sklenice bez fleků a šmouh.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/tidy-home/aluminum-foil-for-cleaning/