Víc než sousedé nás při spánku ruší vlastní postel. Rodiče dětí znají ty nejlepší postupy, jak dát sbohem vrzání

Máte starší postel, která je velmi pohodlná, ale zároveň při každém pohybu vrže? Pokud s tímto problémem bojujete, poradíme vám několik způsobů, jak můžete vrzání zabránit, nebo ho alespoň omezit. I když netrpíte nespavostí, poruchy spánku mohou ovlivnit kvalitu vašeho života. Pokud se k tomu přidá nepříjemný zvuk postele, máte o starosti postaráno.

Hlučných sousedů se zbavíte těžko, ale vrzání omezíte snadno

Pokud nemůžete spát, může to být z několika důvodů. Sousedé pořádají večírek, měli jste náročný den nebo se vám prostě nechce spát. Bohužel jedním z důvodů, proč nespíte, může být také vrzající postel. Jestli při každém otočení slyšíte známý zvuk, bude nutné vymyslet, jak se ho zbavit, pokud nechcete kupovat novou postel. Stačí přitom velmi málo, abyste se znovu kvalitně vyspali.

Doporučený článek:  Život s kočkou přináší mnoho trablů i skvělých momentů. Naučte se jí správně porozumět

V některých případech pomůže utažení šroubů, na kterých postel stojí. Zkontrolujte všechny spoje v rámu postele a utáhněte všechny šrouby, které se vám budou zdát povolené. I taková maličkost může zachránit spaní nejen vám, ale i celé rodině. Přidat k nim můžete i podložky, nejčastěji se kupují gumové nebo plastové. Díky nim budou šrouby lépe držet a vrzání by mělo ustat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zkuste ponožky, vosk nebo olej

Způsobů, jak se zbavit vrzání, je ale mnohem více. Tím dalším je použití starších ponožek, které můžete zasunout do středového nosníku. Pokud nebude matrace v kontaktu s rámem, vrzání ustane. Můžete tak najít další využití nejen pro ponožky, ale postačí také starší ručník. Vosk můžete použít nejen na zásuvky nebo dveře, ale také na postel. Jakmile najdete spoj, potřete ho obyčejnou svíčkou nebo včelím voskem. Možná budete muset demontovat spoje, ale to bude záležet na typu postele.

Doporučený článek:  Oblíbené hračky do vody jsou skrytou hrozbou. Nebezpečná plíseň může dítě i zabít

Použít můžete také rostlinný olej, který má každý doma. Mnohem oblíbenější je ale sprej WD-‍40, který se používá nejen na postele, ale také na jiné druhy nábytku. Eliminujte jím vrzání a konečně se pořádně vyspěte. Ráno se budete budit plní energie.

Zdroj: https://improvisedlife.com/2014/09/19/bed-shock-absorbers/