Volat instalatéra k ucpanému potrubí je zbytečné plýtvání penězi. Existují účinné domácí metody

Máte opět ucpané potrubí a nemáte doma chemické prostředky nebo nechcete chemii použít? V odpadu se neustále shromažďují nečistoty a kvůli kosmetice a vlasům se neustále ucpává. Průtok vody se pak snižuje. Není nutné hned volal instalatéra, protože si s tím hravě můžete poradit sami! A jak na to?

Ocet s jedlou sodou

Tato kombinace zvládne mnoho věcí, je univerzální a pomůže vám i v tomto případě. Vyčistí prakticky vše. Používá se i na odstranění vodního kamene nebo skvrn. A co budete potřebovat, aby vám tyto ingredience pomohly vyčistit potrubí?

  • Jedlou sodu,
  • ocet,
  • horkou vodu.
Doporučený článek:  Kávová sedlina nepatří do koše, ale do lednice nebo na zahradu. Její účinky poznáte ihned

Nejprve nalijte do odtoku horkou vodu, musí být úplně vroucí. Pak do něj nasypte jedlou sodu, potom ocet a nakonec odtok zakryjte – buď poklicí, nebo talířem. Doporučuje se ale stejná opatrnost jako při čištění chemickými prostředky, proto je nutné, aby byl odtok zakrytý. Pak nechte působit asi 30 minut. Po uplynutí doby působení znovu velmi opatrně zalijte horkou vodou. V této chvíli byste měli mít hotovo. Pokud ne, můžete postup zopakovat.

Doporučený článek:  „Místo drahých tablet a přípravků jednu roli alobalu.“ Díky němu je nádobí z myčky bez skvrn
Zdroj obrázku: Pixabay

Sůl s jedlou sodou

Tento způsob je velmi podobný předchozímu. Máte doma sůl, jedlou sodu a ocet? Začátek je stejný, nalijete vroucí vodu, pak přijde na řadu jedlá soda a sůl. Následně zalijete octem a pak zase necháte 30 minut zakryté. Po 30 minutách nalijte horkou vodu a máte hotovo.

Aspirin

Další možností, jak vyčistit ucpané potrubí, je použít klasický prášek z lékárničky. Rozdrťte pár tablet aspirinu a zalijte vroucí vodou. Aspirin by měl zvládnout dokonale vyčistit potrubí.

Doporučený článek:  Okenní rámy budou díky domácím prostředkům dokonale čisté

Jak zabránit ucpávání potrubí?

Pokud máte starý kanalizační systém, bohužel budete muset potrubí čistit opakovaně. Pomohou do jisté míry následující opatření:

  • pravidelné prolévání vroucí vodou,
  • vyndávat po koupeli vlasy.

Pokud se i přes tato opatření bude stále odpad ucpávat, použijte chemické prostředky.

Zdroj: https://www.tlcplumbing.com/blog/what-are-drain-cleanouts/