Zmrzlé kostky mycího prostředku se vypořádají s mastnotou i odolnými nečistotami

Internet je plný tipů a triků, které usnadňují udržování správného pořádku v domě. Ale co dělat, pokud se nedokážeme vyrovnat s přetrvávajícími nečistotami a spálenými hrnci? Odpověď pro vás bude určitě překvapením. Jednoduše zmrazte prostředek na mytí nádobí.

Domácí triky a sociální sítě

Na sociálních sítích můžete získat velké množství praktických rad do domácnosti. Jeden uživatel Tiktoku sdílel svůj trik pro odstranění mastného sedimentu z roštu trouby a spálených nečistot na dně hrnců a pánví. Ukazuje se, že nemusíte utrácet peníze za speciální čisticí prostředky, abyste si mohli vychutnat dokonale čisté kuchyňské náčiní.

Doporučený článek:  Čerstvé šťávy rozpohybují líný metabolismus a vrátí tělo do formy. Užijte si novou vlnu energie

Na svém profilu sdílel nahrávku, na které se zbavil přetrvávajících nečistot pomocí záhadných kostek. Nakonec vyšlo najevo, že jde o zamražený prostředek na mytí nádobí. Díky takovému triku se můžeme zbavit mastnoty nejen z nádobí, ale také z oblečení, čalounění nebo koberce. Navíc je metoda naprosto bezpečná, takže se nemusíme obávat rizika poškrábání nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si čisticí kostky

Na přípravu těchto zázračných kostek nepotřebujete nic jiného než jen formu na led, nejlépe silikonovou, a obyčejný prostředek na nádobí. Tekutinu nalijte do formy, vyzkoušet můžete také speciální formy na pečení muffinů. Vložte na několik hodin do mrazničky, a když je tekutina důkladně zamražená, můžete pomocí ní vyčistit špinavé povrchy.

Doporučený článek:  Poznat kvalitní vejce v obchodě je lehké. Stačí se podívat na několik jednoduchých symbolů

Ukazuje se, že tímto trikem můžeme velmi zlepšit čisticí vlastnosti saponátu. Kostky mohou být také použity ke smytí lepidla po nálepkách a jiných mastných skvrnách, které nás mohou po nocích trápit. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a uvidíte, že vám čištění obtížně odstranitelných skvrn půjde mnohem snadněji.

Zdroj: https://www.rd.com/article/viral-trick-make-your-pots-and-pans-look-brand-new/