Krásné a zdravé nehty s pomocí domácích prostředků? Jde to!

Krásné a zdravé nehty jsou pýchou každé ženy, ruce jsou odrazem zdraví, proto by se o ně mělo náležitě pečovat. Nemusí se jednat o drahé a značkové produkty, docházení na manikúru nebo do kosmetického salonu pro ošetření. Pevné, zdravé a nelámavé nehty můžete mít náležitou domácí péčí bez velkého úsilí a rozhodně bez utrácení peněz. Jak účinně ošetřovat nehty, aby byly zdravé a pevné?

1.     Olejové masáže

Oleje jsou populární a velmi levné pro posílení nehtové ploténky i lůžek. Nejvhodnější je ricinový olej, který lze zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách, menší lahvička stojí 100 Kč, přičemž na ošetření nehtů vydrží opravdu dlouho. Kromě ricinového používejte i arganový nebo mandlový, před spaním postačí vmasírovat do nehtů a okolní kůže, ošetřete také ruce a nasaďte si bavlněné rukavice. Ponechte účinkovat přes noc a opakujte 2-3krát týdne, výsledek se dostaví velmi rychle.

Doporučený článek:  Připálené nádobí vám už vrásky dělat nemusí. Přírodní prostředky si s nimi poradí

2.     Koupelové kúry

Přírodní koupele pomohou zlepšit stav nehtů a zamezí jejich lámání. Smíchejte v misce olivový olej s pár kapkami citronové šťávy. Můžete také rozpustit tobolky s vitamíny A a E, které mají blahodárné účinky na kůži a nehty. Do směsi vložte prsty na 10-15 minut a poté ruce nemyjte, jen osušte. Opakujte 2-3krát týdně. Obdobně pomůže koupel ze šťávy ze salátových okurek. Nehty je dobré také ponořit do ochlazené kaše z lněných semínek svařených ve vodě na 20 minut. Nehty budou vyživené a během krátké doby se zpevní.

Doporučený článek:  Staré obložení vypadá dobře i v moderním interiéru. Jeho renovaci zvládne každý

3.     Dostatek vitamínů a minerálů

Stav nehtů a kůže je odrazem zdraví a také toho, co lidé konzumují a zda dodržují pitný režim pro dostatečnou hydrataci. Pitný režim by měl zahrnovat čistou vodu a bylinkové čaje v objemu 2 litrů denně. Dále je nutné dbát na vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály, především jsou důležité vápník, křemík a hořčík, které lze doplňovat zařazením luštěnin, zeleniny nebo ořechy do jídelníčku. Nehtům pomůže také vitamín D, vápník a zinek, které jsou obsažené v houbách, brukvovité zelenině, otrubách nebo kakau. Bezpochyby je vhodné posilovat imunitu také vitamínem C, který přináší nehtům lesk, vyskytuje se v citrusovém nebo drobném bobulovitém ovoci a zelenině.

Doporučený článek:  Proč číst? Čtení zlepšuje kognitivní funkce i náladu!