Živý i umělý vánoční stromek může být krásný. Záleží na dobrém výběru

Výběr vánočního stromku není žádná věda, pokud víte, na jaké faktory se zaměřit, abyste koupili opravdovou kvalitu. Je jedno, jestli se jedná o stromek živý nebo umělý, protože každý preferuje něco jiného. Důležité bude vědět, jak se o živý strom starat a na co koukat při koupi umělého.

Je vám milejší umělý stromek? Je s ním méně práce

Při koupi umělého stromku také musíte koukat na určité parametry. Důležité je poznat, z jakých materiálů je vyroben. Bohužel dnešní stromky jsou většinou z ropy nebo plastu a při jejich spalování jdou do ovzduší škodlivé látky, které pak dýcháme. I tak spoustu lidí preferuje právě umělé stromky. Jsou jednoduché na zdobení, neopadávají, a navíc ho pak na konci Vánoc můžete sbalit, uložit na půdu a další rok jen vytáhnout. Nebude ale vonět po Vánocích a malým dětem se také líbit nebude.

Doporučený článek:  Zlomenou ruku je důležité správně zafixovat. Dobře uvázaný šátek ji udrží ve stabilní poloze

Pokud chcete stromek živý, budete mít Vánoce voňavé a jeho zdobení si určitě užijete. Vybírat můžete ze spoustu druhů stromků, milujeme především smrky, jedle nebo borovice. Každý si najde to své, aby mu stromek pasoval do bytu. O živý stromek se ale budete muset starat, aby vám několik týdnů doma vydržet. Poté mu můžete vdechnout ještě druhý život tím, že ho zasadíte na zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak docílit toho, aby stromek neopadával?

Živé stromky mají hlavní nevýhodu v tom, že se musí pravidelně zalévat. Nikdy strom nedávejte do blízkosti topení nebo kamen, protože tím rychle bude opadávat a jeho krásu si moc dlouho neužijete. Ideální bude roh místnosti, kam nejde tolik tepla. Teplota v místnosti by neměla přesáhnout 20 stupňů. Ještě předtím, než stromek do místnosti postavíte, ho nechte několik dní na balkoně, aby si zvykl na jinou teplotu.

Doporučený článek:  Fazole jsou důležitou součástí jídelníčku

Při přesunu do bytu ho pak dejte do kbelíku s teplou vodou, která zajistí, že pak stromek bude vodu lépe absorbovat. Řezaný strom i ten v květináči pak zalévejte pouze vlažnou vodou, nepoužívejte studenou. Teplotní šok by mohl způsobit, že stromek rychle opadá. Je to jediná péče, která vás čeká živý vánoční strom pak vydrží klidně do poloviny ledna.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/21018599/how-to-pick-the-perfect-christmas-tree