Zlomenou ruku je důležité správně zafixovat. Dobře uvázaný šátek ji udrží ve stabilní poloze

Zlomeniny jsou velmi častým jevem, a proto je dobré mít po ruce obvaz nebo šátek, kterým si můžete podložit případnou zlomeninu ruky. Ukážeme vám, jak postupovat v případě, že ještě musíte počkat na lékaře. Nejlepším způsobem je vložit ruku do šátku nebo jiné látky, abyste ji měli podepřenou.

Šátek si můžete snadno upravit

Ukážeme vám krok za krokem, jak takový šátek vyrobit. Vlastní šátek na zlomeninu ruky se stane vaší nezbytnou součástí, pokud budete mít zdravotní komplikace, které nedovolí vám s rukou normálně pracovat. Popruh by měl být nejlépe z bavlny, která ruku zpevní. Volte látku, která má tvar čtverce, případně si ji do tohoto tvaru nastříhejte. Následně musíte ohnout rohy tak, aby vyšel lichoběžník.

Doporučený článek:  Doma vyrobené tablety do myčky šetří přírodu i peněženku

Poté jeden konec šátku navlékněte na rameno ruky, kterou máte zraněnou. Poté šátek složte pod zlomenou ruku a přitáhněte jeden konec ke druhému konci látky. Tím pádem budete mít uzel přidělaný správným způsobem a můžete ruku volně položit – bude šátkem podepřená.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si pozor, ať vám ruka nevypadne

Při výrobě takového šátku na zlomenou ruku je nutné zajistit, aby byl pečlivě svázaný a poraněná ruka nevypadávala. Je také důležité minimalizovat riziko, že s poraněnou rukou budete pohybovat více, než je nutné. Samozřejmě pokud nemáte k dispozici žádnou bavlněnou látku a nůžky, můžete si provizorní šátek vyrobit také z obyčejného trika, ale je lepší, pokud bude mít dlouhé rukávy. Každý by měl také znát základy první pomoci, protože to v mnoha případech může zachránit život.

Doporučený článek:  Lepicí váleček využijí nejen majitelé chlupatých mazlíčků. Celý domov bude díky němu dokonale čistý

Pamatujte také na to, že dočasný šátek nenahradí profesionální výztuhy, které jsou přímo od lékařů. Proto co nejdříve vyhledejte pomoc odborníka, který zajistí, že vám kosti dobře srostou, protože bude ruka fixovaná. Vyhnete se tak komplikacím, které by mohly způsobit, že kosti špatně srostou a budete muset na operaci.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-a-Sling-for-Your-Arm