Ani na podzim péče o trávník nekončí. Několik kroků mu pomůže přežít chladné období roku

Podzimní péče o trávník není nijak složitý úkol, když víte, jak na to. Existují totiž kroky, které je potřeba udělat, aby trávník vypadal i v podzimním období dobře. Musíte ho také připravit na zimu. Kosmetické procedury musí vystřídat takové, aby trávník přes zimu netrpěl pod nánosy sněhu. Jestli nevíte, jak správně o trávník pečovat, dozvíte se to v článku.

Sekání trávníku je důležitá věc nejen přes léto

Sekání trávníku se nedělá pouze v létě, ale musíte ho připravit také na podzim. Dávejte si ale pozor, aby tráva nebyla mokrá. Trávu tak nesekejte ráno ani pozdě večer, protože se tvoří rosa a také je větší zima než v létě. Raději si počkejte na počasí, které bude příjemné, a vydržte do odpoledne. Vlhkou trávu můžete posekat nerovnoměrně a kvůli vlhkosti se také brzy otupí nože na sekačce.

Doporučený článek:  Hortenzie potřebuje dostatek vody a správný typ půdy

Trávník byste měli na podzim také správně zavlažovat. Některé měsíce sice slibují silnější deště, nemusí to tak být a vy musíte být v takovém případě připraveni trávník zalévat z vlastních zdrojů. Trávník zalévejte brzy ráno nebo večer, protože to bývá nejvhodnější doba. Trávník můžete na podzim také hnojit, ale kupujte si kvalitní hnojiva, která ho opravdu ochrání a trávu vyživí. Hnojivo by mělo být bohaté na fosfor a draslík, ale nemělo by obsahovat dusík.

Zdroj obrázku: Freepik

Na podzim je potřeba shrabat listí a trávník připravit na sníh

V září listy mění svou barvu a hlavně opadávají. Na své zahradě jich tak najdete spoustu. Můžete je shrabat jednoduše hráběmi, ale dnes existují i jiné metody, které nepoškodí trávník a listí bude na jednom místě. Můžete je využít například k založení kompostu, na který můžete poté položit také trávu a bioodpad z domácnosti.

Doporučený článek:  Přírodní hnojiva prospějí rajčatům nejlépe. Hotová jsou během chvíle a jsou šetrná k zahradě

Až budete mít posekáno a připraveno, počkejte několik dní a poté trávník postříkejte herbicidy, které pomohou proti plevelům, jako je pampeliška, jitrocel nebo jetel. Postřik ale musíte aplikovat alespoň jeden rok, aby byl opravdu účinný. Nedělejte to ale v době, kdy byl trávník teprve založený, raději s postřikem jeden rok počkejte.

Zdroj: https://www.lawndoctor.com/blog/fall-lawn-care-steps/