Arašídové máslo psům v malém množství prospívá. Je důležité číst složení

Arašídové máslo je produkt, který milují děti i dospělí po celém světě. Krásně voní a chutná skvěle nejen na chlebu k snídani, ale můžete s ním také vařit nebo péct. Arašídové máslo je plné cenných živin, vitamínů a minerálů, takže jeho konzumace v rozumném množství má na naše zdraví velmi pozitivní vliv.

Co arašídové máslo obsahuje?

Arašídové máslo se obvykle vyrábí z arašídů s přídavkem rostlinných tuků, soli a cukru. V obchodě ale můžete najít i produkt bez přidané soli a cukru. Musíte jen velmi dobře hledat. Jedná se o zdroj mnoha složek, které jsou prospěšné pro zdraví. Mezi nimi jsou také vitamíny A, B a E, hořčík, draslík, mangan a zinek. Zároveň je tam mnoho bílkovin a vlákniny, které jsou pro tělo klíčové.

Doporučený článek:  Hnojivo z kopřivy posílí rajčata a podnítí je ke květu

Proč psi milují ořechová másla a pomazánky?

Mohlo by se zdát, že psům se budou sbíhat sliny jen při pohledu na maso nebo uzeniny. Není to ale pravda a arašídové máslo je pro většinu psů velkým lákadlem, které si velmi rádi vychutnají. U každého psa je to jiné, ale mnoho z nich ořechová másla miluje. Proč? Je to jednoduché. Směs je mastná, lehce nasládlá a také slaná. Díky tomu se po ní budou vaši malí chlupatí kamarádi olizovat. Podívejme se, jestli byste jim tuto pochoutku vůbec měli dávat a jestli je to pro ně bezpečné.

Doporučený článek:  Chléb může vydržet chutný až týden. Banální trik ušetří peníze a zachrání jídlo
Zdroj obrázku: Freepik

Může pes jíst arašídové máslo?

Dobrá zpráva je, že nic nebrání tomu, aby váš pes jedl arašídové máslo. Jde o zdravou svačinku, kterou můžete používat také jako odměnu. Vitamíny rozpustné v tucích, které máslo obsahuje, zlepšují stav srsti a minerály podporují nervová spojení. Pozitivně ovlivňuje také oběhový systém, trávení a imunitní systém. Tohle všechno je pro ně stejně dobré jako pro nás.

Dávejte si ale pozor, aby máslo neobsahovalo cukr a sůl, které pro psy rozhodně přínosné nejsou. Dávejte si také pozor ve složení na látku jménem xylitol, která může vést ke zhoršení zdraví, slinění a silnému průjmu, a při velkém množství také ke smrti zvířete! Xylitol je pro psy velmi jedovatý, ale pokud ho máslo neobsahuje, můžete ho psovi dávat v malém množství. Pamatujte, že všeho příliš škodí.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/nutrition/can-dogs-eat-peanut-butter/