Doma pěstovanou řeřichu lze sklízet už týden po výsevu

Řeřicha je v mnoha domácnostech spojena s velikonočními svátky. Řeřicha je považována za symbol života a vitality a rozhodně by neměla chybět na našich stolech. Nicméně v domácích podmínkách lze řeřichu vysadit kdykoli během roku. Přinášíme návod na nejjednodušší způsob pěstování řeřichy na vatě.

Jak zasít řeřichu na vatu?

Zasít řeřichu zvládne opravdu každý. Je to jednoduché. Potřebujete k tomu vatu, plastovou nádobu a talíř většího průměru, než je plastová nádoba. Do pěstování řeřichy můžete zasvětit i nejmladší členy domácnosti a společně vytvořit novou velikonoční tradici. Postupujte dle následujících kroků:

  • Plastovou nádobu postavte na talíř a dno vyložte vatou, kterou zalijte vodou, aby vata byla zcela mokrá.
  • Na povrch vaty nasypte na husto semena řeřichy, aby jednotlivé rostliny vyrostly blízko u sebe.
  • Nádobu se semínky umístěte na teplé a suché místo a pravidelně zalévejte vodou.
Doporučený článek:  Šálek mléka potěší i naše rostliny. Odolají všem nemocem a porostou jako o závod
Zdroj obrázku: Freepik

Jak dlouho řeřicha roste?

Je velmi zajímavé sledovat, jak rychle řeřicha roste. Největší nedočkavci řeřichu sklízí již po jednom týdnu a přidávají ji do salátů, případně na chlebíčky. Nejlepší je však sklízet řeřichu po deseti až čtrnácti dnech od vysetí. Pokud chcete sklízet řeřichu přesně na Velikonoce, snadno si to můžete naplánovat.

Vlastnosti řeřichy

Není náhoda, že je řeřicha spojována s jarní energií a zdravým životním stylem. Obsahuje velké množství vitamínu C, posiluje cévy a pokožku a působí antioxidačně. Štiplavá chuť řeřichy má dezinfekční účinky, podporuje trávení a pomáhá se zbavit toxinů. Ovlivňuje hladinu cukru v krvi a napomáhá správné činnosti střev, což se jistě bude po velikonočních hodech hodit.

Zdroj: https://www.webgardner.com/vegetables/how-to-grow-cress-in-cotton-wool/