Během dovolené udrží pokojové rostliny zavlažené tři jednoduché metody

Dovolená je doba, na kterou se těší každý z nás. Pro naše rostliny to úplně neplatí, protože se o ně po tuto dobu nemůžeme starat. Většina lidí, kteří odjíždí na delší dobu, využije pomoci jiných členů rodiny nebo sousedů. Naštěstí existuje i několik způsobů, jak můžete udržet rostliny hydratované, a přitom nemusíte nikoho obtěžovat. Představíme si tři metody, které vás nebudou stát téměř nic a zachrání život a zdraví vašich rostlin, až budete pryč.

Metoda s lahví

Nejjednodušší, nejlevnější a nejvíce používanou metodou je obyčejná PET lahev. Připravte si počet plastových lahví podle toho, kolik máte doma rostlin. Lahve jednoduše naplňte vodou a vložte do květináče hrdlem dolů. Můžete také ve víčku udělat pár děr a zavěsit lahev tak, aby voda odkapávala do květináče. Díky tomu bude rostlina neustále hydratovaná podle své potřeby. Nebude přelitá, ale zároveň se nemusíte obávat, že by měla málo vody.

Doporučený článek:  Dobrá rada, jak správně vybrat vejce
Zdroj obrázku: Freepik

Metoda se skleněnou koulí

Druhou (trochu dražší) možností je koupě skleněných koulí. Najdete je v mnoha květinářstvích a zahradnictvích. Skleněná koule uvolňuje vodu do květináče pomocí tlakového rozdílu. Díky tomu si rostlina vezme vodu vždy ve chvíli, kdy ji bude potřebovat. Můžete si také zakoupit speciální automatické konve, které zalévají rostliny v pravidelných intervalech. To se hodí hlavně pro případ, že máte rostliny, které vyžadují pravidelný přísun vody nebo je velmi horko.

Metoda s provázkem

Poslední variantou je obyčejný provázek. Tento způsob je nejlepší pro rostliny, které nevyžadují příliš mnoho vody, ale zároveň je nemůžete nechat během celé dovolené na suchu. Jeden konec provázku namočte do nádoby s vodou a druhý do květináče. Kapilární jev zajistí, že se bude voda pomalu a rovnoměrně přesouvat k vaší rostlině. I tato metoda je velmi levná, protože potřebujete jen kousek obyčejného provázku.

Zdroj: https://herbsathome.co/how-to-water-indoor-plants-while-on-vacation/