Šampon má každý v koupelně, málokdo ale zná jeho opravdu široké využití

Šampon na vlasy patří mezi nejrozšířenější kosmetiku. Určitě ho používá většina z nás. Jak se ale ukazuje, šampon nemusíme používat jen na mytí vlasů. Naopak se skvěle osvědčil i na mnoho dalších činností. Mimo jiné pomůže vyčistit kožené boty a nečistoty ze stěn. Zde je několik neobvyklých použití šamponu, které vám určitě usnadní každodenní život.

Vyčistěte kožené boty

Šampon na vlasy skvěle čistí koženou obuv, i když je hodně znečištěná. Jednoduše naneste šampon na boty a poté ho rozleštěte hadříkem nebo houbou. Nakonec boty otřete mírně navlhčeným hadříkem, budou jako nové. Pokud vám vržou panty u dveří nebo v šuplíku, nemusíte je promazávat speciálními přípravky. Stačí obyčejný šampon.

Doporučený článek:  Doplňky stravy je důležité brát správně. Jinak tělu žádný užitek nepřinesou
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud máte doma pokojové rostliny, jistě víte, jak snadno se jejich listy zanesou prachem. Bohužel někdy k odstranění prachu nestačí otřít je suchým hadříkem. V takovém případě poslouží vlasový šampon. Přidejte pár kapek do vody, do směsi namočte měkký hadřík a jemně listy otřete. Díky tomu na nich bude prach ulpívat pomaleji.

Místo pracího prášku

Jakýkoliv šampon na vlasy můžete použít místo pracího prostředku. Stačí nalít malé množství do vody, ve které prádlo perete, případně rovnou do bubnu pračky. Předem ale šampon nařeďte vodou. Oblečení bude čisté a voňavé. Pokud vám došel depilační krém nebo jste ještě nenašli ten pravý, zkuste místo něj použít vlasový šampon. Bude fungovat stejně dobře.

Doporučený článek:  Šťáva ze syrových brambor posiluje imunitu a podporuje detoxikaci

Vlasový šampon pomůže odstranit staré zbytky nálepek. Nejprve nálepku namočte vodou, poté pomocí šamponu a vody v misce vytvořte pěnu, do které namočíte houbičku, a povrch nálepky vydrhněte, dokud úplně nezmizí. Jelikož šampon účinně myje vlasy, vyčistí také vlasové doplňky. Malé množství šamponu rozřeďte v misce s vodou a umyjte v ní kartáče a hřebeny. Samozřejmě šampon můžete použít také jako univerzální čisticí prostředek na různé povrchy.

Zdroj: https://wastelandrebel.com/how-to-wash-your-hair-without-shampoo-an-overview-of-different-no-poo-methods/