Bělidlo zbaví pračku plísní, nečistot i zápachu

Automatická pračka je spotřebič, bez kterého si nedokážeme představit svůj život. Usnadňuje nám každý den, protože nemusíme prát prádlo v ruce. Bohužel je to místo, kde se drží hodně vlhkosti. Po nějaké době můžete bojovat s nepříjemným problémem, kterým je plíseň. Naštěstí existují osvědčené metody, které vás této nebezpečné houby zbaví a zajistí, že bude pračka znovu dokonale fungovat. Prádlo z ní vyndáte vždy krásně čisté a voňavé. A navíc prodloužíte životnost své pračky.

Co budete potřebovat?

Na vyčištění pračky od plísně potřebujete jen pár věcí. Stačí vám čistý hadřík z mikrovlákna, plastový kbelík, malý kartáč s měkkými štětinami, gumové rukavice a chlorové bělidlo. Při manipulaci s bělidlem buďte opatrní, aby se vám nedostalo na kůži nebo do očí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak začít?

Před čištěním se ujistěte, že v pračce není žádné oblečení, prostředek na prádlo ani aviváž. Musíte mít pračku úplně čistou, abyste neriskovali poškození svého prádla. Jakmile se o tom ujistíte, nastavte na pračce program s vysokou teplotou. Pro zničení plísní potřebujete vysoké teploty, a proto se také objevuje často u praček, které většinou pracují s nízkou teplotou.

Doporučený článek:  S křídou se vyřádí i dospělí. Má totiž vlastnosti, které ulehčí život

Potom nalijte do bubnu pračky jeden (nebo více) hrnků chlorového bělidla. Můžete také přidat půlku šálku bělidla přímo do dávkovače na prací prostředek. Zavřete zásuvku, zavřete pračku a pusťte program. Počkejte, dokud se nedokončí celý cyklus praní a potom můžete pokračovat dál. V té chvíli bude pračka téměř čistá, ale musíte jí ještě trochu pomoci.

Vyčistěte buben i dvířka

Vezměte hadřík a otřete každý záhyn těsnění dveří i bubnu pračky. Nezapomeňte si vzít gumové rukavice. Jestli potřebujete odstranit poslední zbytky plísně, Použijte na to jemný kartáč namočený do ¼ šálku chlorového bělidla, kterou naředíte do dvou šálků vody. Nakonec vše otřete suchým hadříkem a nechte otevřená dvířka, aby pračka přirozeně vyschla.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/institute/a23727/how-to-clean-a-washing-machine/