Bez telefonu ani ránu. Na těchto místech ale nemá co dělat, hrozí i výbuch

Málokdo dnes nemá mobilní telefon. Můžete díky němu nejen volat nebo psát zprávy, ale lidé ho používají hlavně na kontakty přes internet a surfování po něm. Máme ho tak neustále při sobě, datlíme v autobuse, práci, někdo si ho bere dokonce i na toaletu. Na která místa byste ho ale rozhodně dávat neměli?

Některá místa jsou pro telefon nebezpečná

Na některá místa byste telefon rozhodně neměli dávat. Mezi taková patří například zadní kapsa u kalhot. Mnoho lidí, především mužů, si dávají doklady, peněženku i telefon do zadní kapsy. Bohužel se jedná o škodlivý návyk, který vás může stát i nový telefon. Můžete si ho nejen rozmačkat, ale vědci dokonce prokázali, že pokud ho nosíte v zadní kapse často, mohou se objevit zdravotní problémy.

Doporučený článek:  Obyčejný chléb dokáže zvýšit glukózu v krvi rychlostí blesku. Číst složení se vyplatí

V přední kapse to může být také nebezpečné a znovu pro muže. Elektromagnetické záření z telefonu totiž ovlivňuje, samozřejmě negativně, kvalitu i množství spermií. To může vést i k neplodnosti. I když to není tak časté, telefon nosí ženy i v podprsence. Tím ale vzniká vyšší riziko rakoviny prsu, a proto byste tohle místo měli vynechat.

Zdroj obrázku: Freepik

Telefon nikdy nemějte v blízkosti obličeje a nedávejte ho na horká místa

Místnosti s nízkou teplotou nejsou pro telefony vhodné. Mohou nejen zamrznout, ale i v teple ho pak nemusíte rozchodit. Snadno se tak rozbijí. Stejným případem jsou i místnosti, ve kterých je naopak velké teplo. Mohl by vybuchnout zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Doporučený článek:  Křídlový květ není vhodný pro domácí mazlíčky

Telefon nikdy nedávejte do blízkosti svého obličeje, ani nikoho jiného. Je ale samozřejmě těžké se tomu vyhnout, protože telefonujeme a píšeme zprávy. Dávejte si ale pozor, abyste telefon u ucha neměli moc často. Nedávejte ho ani pod polštář nebo do dětského kočárku, protože to může ovlivnit vývoj dítěte. Telefon tak používejte jen v nutných případech a raději se věnujte jiným činnostem.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/scientists-reveal-the-10-places-where-its-not-a-good-idea-to-keep-your-phone-420910/