Bez telefonu ani ránu. Na těchto místech ale nemá co dělat, hrozí i výbuch

Málokdo dnes nemá mobilní telefon. Můžete díky němu nejen volat nebo psát zprávy, ale lidé ho používají hlavně na kontakty přes internet a surfování po něm. Máme ho tak neustále při sobě, datlíme v autobuse, práci, někdo si ho bere dokonce i na toaletu. Na která místa byste ho ale rozhodně dávat neměli?

Některá místa jsou pro telefon nebezpečná

Na některá místa byste telefon rozhodně neměli dávat. Mezi taková patří například zadní kapsa u kalhot. Mnoho lidí, především mužů, si dávají doklady, peněženku i telefon do zadní kapsy. Bohužel se jedná o škodlivý návyk, který vás může stát i nový telefon. Můžete si ho nejen rozmačkat, ale vědci dokonce prokázali, že pokud ho nosíte v zadní kapse často, mohou se objevit zdravotní problémy.

V přední kapse to může být také nebezpečné a znovu pro muže. Elektromagnetické záření z telefonu totiž ovlivňuje, samozřejmě negativně, kvalitu i množství spermií. To může vést i k neplodnosti. I když to není tak časté, telefon nosí ženy i v podprsence. Tím ale vzniká vyšší riziko rakoviny prsu, a proto byste tohle místo měli vynechat.

Zdroj obrázku: Freepik

Telefon nikdy nemějte v blízkosti obličeje a nedávejte ho na horká místa

Místnosti s nízkou teplotou nejsou pro telefony vhodné. Mohou nejen zamrznout, ale i v teple ho pak nemusíte rozchodit. Snadno se tak rozbijí. Stejným případem jsou i místnosti, ve kterých je naopak velké teplo. Mohl by vybuchnout zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Telefon nikdy nedávejte do blízkosti svého obličeje, ani nikoho jiného. Je ale samozřejmě těžké se tomu vyhnout, protože telefonujeme a píšeme zprávy. Dávejte si ale pozor, abyste telefon u ucha neměli moc často. Nedávejte ho ani pod polštář nebo do dětského kočárku, protože to může ovlivnit vývoj dítěte. Telefon tak používejte jen v nutných případech a raději se věnujte jiným činnostem.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/scientists-reveal-the-10-places-where-its-not-a-good-idea-to-keep-your-phone-420910/