Blednutí tmavého oblečení může zabránit namočení do piva

Pokud si všimnete, že vaše oblečení začíná blednout a nevypadá tak, jako když jste si ho koupili, díky pivu mu můžete vrátit jeho původní kouzlo. Použití tohoto populárního a osvěžujícího nápoje je skvělým receptem pro obnovení starých kusů oblečení.

Nezapomeňte na to, jak správně prát tmavé oblečení

Na to, abychom předešli zbytečnému ničení našeho oblečení, stačí dodržovat pár základních pravidel. A to nemluvíme o žádných komplikovaných manévrech. Například u tmavých kusů oblečení je lepší se vyhnout vysokým teplotám a zvolit jemný program na praní. Pokud sušíte oblečení na balkoně nebo zahradě, tmavé oblečení by nikdy nemělo schnout na přímém slunci. To velmi rychle přispěje jeho vyblednutí.

Doporučený článek:  Doveďte grilované menu k dokonalosti. Profesionálové radí, jak připravit tu nejlepší rybu

Dalším základním bodem při údržbě oblečení je dodržování pokynů od výrobce. Dodržujte dané teploty při praní jednotlivých kusů oblečení. Pokud naše oblečení pereme často, také to přispívá jeho k opotřebení. Frekvenci praní je však obtížné snížit, pokud nechcete chodit ve špinavém nebo zpoceném oblečení. Důležitý je i výběr pracího prostředku, některé mohou poškozovat vlákna a barviva více než jiné.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pivo na praní oblečení

Pivo je považováno za produkt, který dokáže přirozeně ztmavit barvy. Pokud ve vašich šatnících převládají tmavé barvy, jako černá, fialová či námořnická modrá, tak tento trik s pivem bude vhodný právě pro vás. Pivo osvěží barvu oblečení přirozeně a nemusíte kupovat a používat drahé chemické čisticí prostředky. Osvěžující pivní kúru pro oblečení lze navíc velmi jednoduše připravit i doma.

Doporučený článek:  Lepivý pás ochrání ovocný strom před mravenci

Budete potřebovat velkou misku, ve které smícháte pivo s vodou ve stejném poměru. Dělejte to opatrně, aby vám nevznikla zbytečná pěna. V této směsi pak nechte oblečení namočené několik hodin. Ujistěte se, že látka je ponořená zcela. Po několika hodinách oblečení vyjměte a vyperte v pračce nebo v rukou jako obvykle. Vůně alkoholu se nemusíte bát, protože ta při praní zmizí. Tuto kúru můžete opakovat jednou za šest až osm týdnů.

Zdroj: https://www.appliancesonline.com.au/academy/appliance-talk/ten-amazing-uses-for-beer-besides-drinking/