Domácí exfoliační ponožky paty dokonale vyhladí. Užijte si krásné nohy po celý rok

Suché a popraskané paty jsou noční můrou mnoha žen. Aby se jich zbavily, používají exfoliační ponožky, které jsou alternativou k peelingům a pemzovým kamenům. Pokud se však chcete zbavit keratinizované epidermis z nohou, nemusíte hned utíkat do drogerie. Takové ponožky si můžete připravit i doma.

Co jsou to exfoliační ponožky

Jsou stále populárnější hlavně kvůli lehké aplikaci. Je to přípravek, po kterém sahá mnoho žen. Tímto způsobem chtějí zlepšit stav pokožky a zbavit se odumřelé epidermis na nohách. V poslední době jsou alternativou k pemzovým kamenům a struhadlům. Péče s těmito pomůckami byla často zdlouhavá a někdy ne moc účinná.

Doporučený článek:  Nejčastější mýty okolo hubnutí přinášejí víc škody než užitku. Ne všemu je radno věřit

Tyto ponožky jsou k dispozici ve většině drogerií a jejich působení je založeno na kyselinách, které jsou zodpovědné za exfoliaci epidermis. Chcete-li vyzkoušet o něco mírnější verzi exfoliačních ponožek, stojí za to připravit si je doma. Zajistí vám to stejný výsledek a ušetří i pár korun v peněžence.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si je vyrobit doma

Pro přípravu domácích exfoliačních ponožek potřebujete přísady, které chodidla nejen zbaví keratinizované epidermis, ale také je zvlhčí, takže stojí za to sáhnout po přípravcích, jako je krém s močovinou, kyselina citrónová, olivový olej a esenciální citrónový olej. Příprava je pak velmi jednoduchá.

Doporučený článek:  Běžné opalovací mléko nemusí pokožce prospět. Díky kokosovému oleji jí dodáte to nejlepší

Do misky dejte čtyři polévkové lžíce močovinového krému a tři polévkové lžíce kyseliny citrónové, dále přidejte dvě polévkové lžíce olivového oleje a čtyři kapky citrónového esenciálního oleje a vše velmi důkladně promíchejte. Takto připravená směs by se měla aplikovat na nohy před spaním, poté byste měli nohy zabalit do hliníkové fólie a nasadit bavlněné ponožky. Tuto kúru můžete opakovat 1–2krát měsíčně.

Zdroj: https://www.quickanddirtytips.com/articles/5-diy-moisturizing-foot-masks-to-get-your-pre-winter-feet-back/