Chemické barvy jsou zbytečné. Šedé vlasy pomohou zamaskovat přírodní produkty, které prameny posílí

To, že se tvoří šedé vlasy, nemá nic společného s věkem. Je to dáno genetickými predispozicemi každého z nás. Běžně se lidé šedých vlasů zbavují tak, že je zamaskují chemickou barvou z drogérie. Časem se barva vymyje nebo odroste a proces se musí opakovat. Naštěstí existují také přírodní produkty, které vás šedin mohou v pohodlí domova zbavit. Pojďme si některé z nich představit.

Vitamín B na šedivé vlasy

Vitamín B obecně velmi dobře působí na vlasy a nehty. Vlasy jsou díky tomuto vitamínu posíleny a zachovávají si svůj pigment, čímž zabraňuje předčasnému šedivění. Předčasné šedivění v mladém věku tedy může postihnout lidi, kteří nemají dostatečný přísun právě tohoto vitamínu, to znamená, že se například často stravují v rychlém občerstvení. Určitě se vyplatí sáhnout po produktech bohatých na tento vitamín. Vitamín B obsahuje hlavně červené maso, játra, banány, brambory, ořechy a obiloviny. Můžeme jej doplňovat i ve formě vitamínových doplňků z lékárny.

Zdroj obrázku: Freepik

Speciální masky na šedé vlasy

Tyto masky lze zakoupit v obchodech, ale můžeme si tyto posilující masky na vlasy připravit doma. Postačí smíchat vejce, ořechy a rozmarýn. Masku vytvoříme smícháním těchto ingrediencí. Poté ji aplikujeme na vlasy a necháme působit. Tyto složky totiž dočasně obnoví barvu vlasů a zároveň jim dodají výrazný odstín a zdravý vzhled. Při pravidelném používání se zlepší stav vlasů a překryjí se šediny.

Oplachy proti šedým vlasům

Pokud víte, že vaši předci měli šedé vlasy již za mlada, určitě se vyplatí vyzkoušet oplachy, které šedivění vlasů oddálí. Nejúčinnější a nejoblíbenější oplachy právě proti šedivění vlasů jsou:

  • oplach z kávy,
  • čajový oplach,
  • oplach z ořechových listů (pro brunety),
  • oplach z heřmánku a citronu (pro blondýny),
  • mátový oplach,
  • kurkuma a heřmánek,
  • oplach z rozmarýnu a šalvěje.
Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/8-home-remedies-to-darken-grey-hair