Chemické barvy jsou zbytečné. Šedé vlasy pomohou zamaskovat přírodní produkty, které prameny posílí

To, že se tvoří šedé vlasy, nemá nic společného s věkem. Je to dáno genetickými predispozicemi každého z nás. Běžně se lidé šedých vlasů zbavují tak, že je zamaskují chemickou barvou z drogérie. Časem se barva vymyje nebo odroste a proces se musí opakovat. Naštěstí existují také přírodní produkty, které vás šedin mohou v pohodlí domova zbavit. Pojďme si některé z nich představit.

Vitamín B na šedivé vlasy

Vitamín B obecně velmi dobře působí na vlasy a nehty. Vlasy jsou díky tomuto vitamínu posíleny a zachovávají si svůj pigment, čímž zabraňuje předčasnému šedivění. Předčasné šedivění v mladém věku tedy může postihnout lidi, kteří nemají dostatečný přísun právě tohoto vitamínu, to znamená, že se například často stravují v rychlém občerstvení. Určitě se vyplatí sáhnout po produktech bohatých na tento vitamín. Vitamín B obsahuje hlavně červené maso, játra, banány, brambory, ořechy a obiloviny. Můžeme jej doplňovat i ve formě vitamínových doplňků z lékárny.

Zdroj obrázku: Freepik

Speciální masky na šedé vlasy

Tyto masky lze zakoupit v obchodech, ale můžeme si tyto posilující masky na vlasy připravit doma. Postačí smíchat vejce, ořechy a rozmarýn. Masku vytvoříme smícháním těchto ingrediencí. Poté ji aplikujeme na vlasy a necháme působit. Tyto složky totiž dočasně obnoví barvu vlasů a zároveň jim dodají výrazný odstín a zdravý vzhled. Při pravidelném používání se zlepší stav vlasů a překryjí se šediny.

Doporučený článek:  Ani nejlepší dieta nemusí fungovat. Tloustnutí mohou mít na vině běžné léky

Oplachy proti šedým vlasům

Pokud víte, že vaši předci měli šedé vlasy již za mlada, určitě se vyplatí vyzkoušet oplachy, které šedivění vlasů oddálí. Nejúčinnější a nejoblíbenější oplachy právě proti šedivění vlasů jsou:

  • oplach z kávy,
  • čajový oplach,
  • oplach z ořechových listů (pro brunety),
  • oplach z heřmánku a citronu (pro blondýny),
  • mátový oplach,
  • kurkuma a heřmánek,
  • oplach z rozmarýnu a šalvěje.
Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/8-home-remedies-to-darken-grey-hair