Na slimáky lze vyzrát. Díky těmto patentům se už na zahradu neodváží vrátit

Máte na zahradě slimáky a nemůžete se jich zbavit? Poradíme, jaké rostliny kolem plodin vysadit, aby se už neobjevili. Šneci a slimáci milují nejen listy zelí, ale rádi si pochutnají na jiných plodinách a mohou zničit velkou úrodu. Způsobují značné škody a lidé tak vymýšlejí způsoby, jak se jich co nejrychleji zbavit. Jedním z nich je vysazení rostlin, které jim vadí svou vůní nebo vzhledem.

Největší hrozbou jsou slimáci

Slimáci nebo šneci vylézají hlavně večer nebo za deštivého počasí, proto je velmi těžké je sbírat a odnášet na jiné místo, aby už nemohli přilézt zpátky. Proto je možné vysadit rostliny, které jim nevoní, ale pomoci si můžete i určitými tekutinami nebo surovinami, kterými se jich snadno zbavíte. Rostliny ale budou fungovat na 100 procent a zároveň se jedná o humánní způsob. Slimáci se prostě odplazí a už se nevrátí.

Doporučený článek:  Jód pomůže rostlinám bojovat proti chorobám a plísním

Co tedy slimáci nesnesou? Můžete na zeminu rozsypat písek, který smíchejte s popelem nebo štěrkem. Přes to se šneci pouze sotva dostanou, protože potřebují mít pod sebou pevnou půdu, aby se jim dobře plazilo. Můžete vyzkoušet také kávovou sedlinu se špetkou skořice, která slimákům nevoní. Pivo zase můžete nalít do mělké misky a nechat ji u plodin. Slimáci se snadno utopí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny si na zahradě vysadit?

Nejjednodušším způsobem, jak se zbavit slimáků, je na zahradě vysadit určité druhy rostlin a bylin, které slimáky odpudí. Slimákům nejvíce chutnají jahody, maliny nebo mrkev, pochutnají si také na hlávkách zelí nebo fuchsiích. Proto můžete kolem těchto rostlin a plodin vysadit například majoránku nebo šalvěj. Jsou to aromatické byliny, kterými zabráníte slimákům v jejich útocích na plodiny.

Doporučený článek:  S těmito triky vydrží smartphone déle nabitý

Dále jsou vhodné například černý bez, tymián nebo levandule. Ta má také výrazné aroma, navíc její listy jsou chlupaté, takže slimáci budou mít problém je přelézt. Vhodná je také pupalka dvouletá nebo lilie, které mají dlouhé listy, co slimákům vadí.

Zdroj: https://www.backyardboss.net/plants-that-repel-slugs-and-snails/