Chřadnoucí orchidej probudí k životu zdravá svačinka. Česnek jí dodá vše, co potřebuje

Česnek je už nějakou dobu oblíbeným domácím hnojivem pro orchideje. Kvetou po něm jako bláznivé, rostou a těší se vynikajícímu zdraví. Příprava hnojiva navíc není náročná a zvládne ji i nezkušený zahradník.

Hnojivo na krásu

Pravděpodobně každý slyšel o antibiotickém účinku česneku. Tato zelenina má baktericidní a fungicidní vlastnosti. Bílé stroužky jsou plné aminokyselin a prvků, jako je vápník, draslík, hořčík, měď, železo a selen. Hnojení orchideje česnekem může být dobrý nápad i v případě, že rostlina chřadne před očima. Žluté listy mohou naznačovat nedostatek železa.

Doporučený článek:  Vyčistit moderní kovové nádobí je někdy oříšek. Přírodní prostředky pomohou a nijak ho nepoškodí

V tomto případě stojí za to použít pomoc česneku. Česnek jí poskytne draslík, takže bude svěžeji kvést. Voda s česnekem je skvělým způsobem, jak udržet kořeny zdravé a ve velmi dobrém stavu. Díky svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem bude taková zálivka chránit orchideje před plísněmi a chorobami způsobenými houbami a bakteriemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na nadměrné hnojení

Stojí ale za to připomenout, že orchideje jsou velmi citlivé na nadměrné hnojení. Proto byste neměli česnek používat příliš často. Nejlepší je omezit zalévání takovým hnojivem jednou na několik měsíců. Také stojí za to použít jej při přesazování orchideje. Takové přírodní hnojivo můžete použít, i když jsou rostliny slabé. Také ale udržujte umírněnost a nedělejte to více než jednou za měsíc.

Doporučený článek:  Uklizeno během pár minut: s šikovnými triky vás už nečekaná návštěva nepřekvapí

Příprava hnojiva je velmi snadná a nezabere vám moc času. Stačí, když rozdrtíte tři stroužky česneku a zalijete je litrem vlažné vody. Nechte je stát 24 hodin v uzavřené nádobě. Po uplynutí této doby můžete orchideje zalít hnojivem. Buďto přípravkem květinu zalijte klasicky, nebo celou rostlinu namočte na 30 minut do tohoto roztoku. Česnekové hnojivo skladujte v lednici maximálně dva dny.

Zdroj: https://houseplantspro.com/garlic-water-for-orchids/