Kouzelné spojení dvou zázračných produktů rozzáří i ten nejšpinavější sprchový kout

Sprcha je jedním z nejcitlivějších míst v našem domě. Často se používá, je vystavena vlhkosti skoro nonstop a má mnoho obtížně dostupných míst a ploch náchylných na skvrny. To může způsobit problémy milovníkům dokonalé čistoty.

Tableta do myčky nádobí

Tato nenápadná kostka, která se běžně používá jako tableta do myčky nádobí, dokáže zajistit čistotu i jinde než na našem nádobí. Dá se použít i k čištění trouby a ukazuje se, že se vyrovná i se skvrnami ve sprchovém koutě. Nepoužívejte však ty v gelové formě, nýbrž ty s krystalickou formou, které bývají zabaleny v malém sáčku.

Doporučený článek:  Utrácet za drahé čisticí prostředky je plýtvání penězi. Mnohem lepší službu prokáže známá kyselina

K čištění sprchového koutu tabletou do myčky na nádobí bude užitečná takzvaná magická houba. Ta je vyrobena z melaminové pěny. Kouzelná houba se chová jako obyčejná guma na papír. Díky ní se můžeme snadno zbavit nečistot bez použití čisticích prostředků.

Zdroj obrázku: Freepik

Kouzelná dvojice

Co se však stane, použijeme-li houbičku i s čisticím prostředkem? Tyto dvě síly se spojí a efektivně a rychle vyčistí celý sprchový kout. Pokud už máme kouzelnou houbu, namočíme ji do vody a vyřízneme do ní malý otvor, kam vložíme tabletu do myčky nádobí. Takto připravenou houbou drhneme sklo a všechna těžko dostupná místa.

Doporučený článek:  Úklid kuchyně je se správným postupem a prostředky rychle hotový

Následně už stačí jen vše dobře opláchnout a kouzla jsou hotová. Váš sprchový kout bude zářit čistotou. Je dobré věnovat správnou péči celé koupelně. A to nejen z hlediska estetičnosti, ale také kvůli zdraví. Při nepravidelném čištění mohou ve sprše rychle začít vznikat plísně, které způsobují nepříjemné zdravotní problémy.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/dishwasher-tablets-in-shower/