Rebarbora roste téměř sama. Stačí zasadit a užívat si její chuť po celý rok

Rebarbora je oblíbenou surovinou hlavně v kuchyni, protože z ní snadno připravíme lahodné koláče nebo jiné pokrmy. Navíc se dá zamrazit a k dispozici ji můžeme mít po celý rok. Snadno z ní vyrobíme také džemy nebo kompoty, které se budou hodit na zimu. Jak rebarboru zasadit na zahradě a proč je tolik oblíbená? Rozhodně má zdravotní výhody pro naše tělo, které bychom měli využít.

Dopřejte jí kvalitní podmínky a poroste velmi rychle

Rebarboru si můžete koupit v obchodech, ale mnohem lepší bude vypěstovat si ji na zahradě. Pokud jí dopřejete kvalitní podmínky, poroste velmi rychle a její chuť si budete moci užívat po celý rok. Navíc ji budete muset pravidelně zastřihovat, protože jinak doroste do obřích rozměrů. Mnoho lidí ji tak k pěstování nabízí zdarma. Jak a kdy rebarboru zasadit?

Doporučený článek:  Kvalitní med poznáme podle vůně, barvy i správné krystalizace

Patří mezi zapomenuté poklady, přitom má pro naše tělo velký prospěch. Jak vůbec rebarbora vypadá? Jsou to stonky, které jsou červené barvy a shromažďují se v trsech. Zakončené jsou velkými listy, které se ale nepoužívají ke konzumaci. Rebarbora je kyselá a má charakteristickou chuť. I když si mnozí myslí, že se jedná o zeleninu, ve Spojených státech je považována za ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké vlastnosti má rebarbora?

V rebarboře najdeme nejen spoustu vitaminů, ale také dalších látek, které jsou velmi cenné pro zdraví. Mezi takové patří nejen vitamin C, ale také vitamin E, který je považován za vitamin mládí. Díky němu budete stárnout pomaleji a vaše pokožka bude vyživená. V rebarboře najdeme také draslík, hořčík nebo železo, které ochrání před anémií. Rebarboru byste ale měli konzumovat v omezeném množství a také za určitých podmínek.

Doporučený článek:  Při bolesti hlavy uleví kromě prášku také bylinky nebo masáž

Obsahuje totiž kyselinu šťavelovou, která může sebrat tělu vápník. Projeví se to na zubech nebo kostech a může to poškodit také některé orgány. K pěstování pak budete potřebovat pouze slunné místo a neutrální půdu. Nejvhodnějším termínem bude duben nebo květen nebo pak na podzim září či říjen.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/rhubarb