Cibule je zdravá a není důvod se jí vyhýbat. Několik triků s nepříjemným zápachem zatočí

Cibuli milujeme, protože se hodí do mnoha pokrmů. Zvýrazní jejich chuť, najdeme ji v každé kuchyni a pomůže také při zdravotních problémech. Bohužel se velmi často stane, že její vůni ucítíme na svých rukou ještě hodiny poté, co jsme s ní pracovali. Jak se zápachu zbavit, a to nejen z rukou, ale také nádobí nebo nožů?

Cibule je plná vitaminů, které potřebujeme

Cibuli poznáte podle její vůně i chuti. Obsahuje cenné vitaminy, minerály, ale také vlákninu, která zajistí dlouhodobý pocit sytosti. Navíc nemá skoro žádné kalorie a možná proto je mezi lidmi tolik oblíbená. Používá se hodně při chřipce nebo nachlazení, patří mezi přírodní antibiotika, stejně jako česnek. Je bohatá na vitamin C a vitaminy skupiny B, které podporují správnou funkci nervového systému.

Doporučený článek:  S křídou se vyřádí i dospělí. Má totiž vlastnosti, které ulehčí život

Obsahuje také železo, hořčík nebo draslík. Kromě toho je plná antioxidantů, které bojují proti zánětu a také snižují hladinu cholesterolu v krvi. Cibule má prostě spoustu vlastností, které určitě oceníte, bohužel ale její zápach není žádoucí. Jak se ho zbavit nejen z rukou, ale také nožů nebo použitého nádobí?

Zdroj obrázku: Freepik

Zápach z úst bude minulostí

Nejen ruce, zapáchat vám mohou také ústa, zvlášť pokud si cibuli dáváte syrovou. Je to samozřejmě nejlepší varianta, jak do těla dostat všechno potřebné. Jak se ale zápachu z úst zbavit? Můžete si pomoci několika triky. Prvním z nich je káva. Tento nápoj má skvělé vlastnosti, které vás zbaví zápachu z úst. Stačí jedno zrnko. Pomoci pak může také petržel, máta nebo citronová kůra.

Doporučený článek:  Přebytečné bílky nemusí skončit v koláči. Lze je skvěle využít při úklidu i péči o pokožku

Jestli vám zapáchá nádobí, můžete ho umýt například v roztoku soli a stejný prostředek pak můžete použít také na umytí rukou. Látky cibule, které nás nutí při krájení brečet, můžete omezit tím, že cibuli ponoříte do vody ještě před krájením. Stačí několik minut a budete chránění nejen vy, ale také ostatní členové domácnosti. Vůně cibule může být někdy hodně štiplavá.

Zdroj: https://www.homemadesimple.com/kitchen/how-to-get-rid-of-onion-smell/