Čisté cévy ulehčí celému organismu. Tepny a žíly pročistí jednoduché potraviny

Nejen své orgány, ale také tepny nebo žíly byste měli pravidelně čistit pomocí prostředků, které jsou přírodní a neuškodí vašemu tělu. Již po několika dnech byste se měli cítit mnohem lépe. Stejně jako detoxikace organismu je i tato očista velmi důležitá. Poradíme, jak s ní vůbec začít a co jíst za potraviny, abyste žíly a tepny vyčistili. Například zelenina by měla být součástí vašeho jídelníčku každý den.

Jak mohou být žíly nebo tepny ohrožené?

Nevyvážená strava nebo nesprávné potraviny mohou způsobit velký problém, a to nejen co se týče žil a tepen. Škodlivé trans tuky mohou vést ke zvýšení cholesterolu v krvi, a tím pádem budete mít problém s jeho ukládáním do žil nebo tepen. Tím se ztíží průtok krve a můžete být ohroženi na životě. Vnitřní orgány budou přijímat méně kyslíku, ale tento problém nepoznáte na první pohled.

Doporučený článek:  Většina lidí si neumí vyčistit uši správně. Nejoblíbenější metoda může způsobit ztrátu sluchu

Postupně budete mít problémy se soustředěním, dýcháním, dostanete křeče do nohou nebo se objeví bolesti v oblasti hrudníku. Pokud tyto potíže budete ignorovat, můžete sami sebe ohrozit, protože hrozí infarkt nebo mrtvice. Žíly a tepny si přitom můžete sami čistit v pohodlí domova. Budou k tomu stačit potraviny, které jsou běžně k dostání.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny jsou vhodné k čištění?

Účinné léky nebudete potřebovat, protože nejsou ani k dostání. Zaměřte se, jako ve většině případů, na svůj jídelníček. Zelenina je totiž jeho důležitou součástí, ale mnoho lidí do sebe nedostane ani půl kilogramu zeleniny denně, což by měl být základ každého z nás. Čočka například pomůže žíly a tepny vyčistit, protože obsahuje draslík, který podpoří činnost srdce.

Doporučený článek:  Nemocná játra potřebují čas na regeneraci. Proces uzdravení podpoří správně zvolený jídelníček

Vyzkoušet můžete také artyčok, který obsahuje sloučeninu zabraňující zvyšování hladiny cholesterolu. Podporuje játra, která pak budou produkovat žluč. Tím se tělo čistí od toxinů a tepny budou mít o něco méně práce. A nejoblíbenější potravinou bývá česnek, který lidé dávají téměř do každého jídla. I ten může pomoci díky allicinu, který obsahuje. Zkuste také červenou řepu.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/top-7-foods-to-purify-your-blood