Citron šálek kávy úplně promění. Získá netradiční chuť i jedinečné účinky na zdraví

Často se setkáváme s tím, že si lidé k osvěžení přidají do vody plátek citronu nebo si citronovou šťávu do vody vymačkají. Také je velmi běžné přidávat si citron do čaje. Ale kombinace kávy a citrusu? I když je to velmi neobvyklé, i tato kombinace má mnoho výhod. Nejen že tento drink urychluje proces hubnutí a zlepšuje pokožku, má také jiné blahodárné účinky.

Jak káva s citronem funguje?

Citron obsahuje velmi mnoho vitamínů, hlavně velké množství vitamínu C. Káva má zase blahodárné účinky a velký obsah kyseliny chlorogenové. Tato kyselina má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a v kombinaci s vitamínem C obsaženým v citronu tento drink posiluje imunitu a čistí tělo od toxinů. Díky kofeinu obsaženém v kávě bude tělo plné energie, vitamínů a síly.

Doporučený článek:  Když jedu na kole, záměrně se nedržím u kraje, ale ve středu silnice. Auta chvíli počkají a já se cítím bezpečněji

Pomáhá při hubnutí

Tento nápoj podporuje obranyschopnost organismu, působí protizánětlivě, ale také pomáhá při hubnutí. Kofein totiž podporuje metabolické procesy v těle a pomáhá tak udržovat váhu na přiměřené úrovni. A pektin obsažený v citronové šťávě snižuje pocit hladu. Nápoj je tedy vhodný při redukci váhy, jelikož zamezí zbytečným chutím na sladké.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší stav pokožky

Citronová šťáva obsahuje velmi mnoho antioxidantů. Tyto látky chrání pokožku před příznaky předčasného stárnutí. Navíc vitamín C stimuluje tvorbu kolagenu v pleti. Tento protein dělá pokožku hladkou a pružnou. Díky drinku složenému z kávy a citronové šťávy docílíte lepšího prokrvení buněk pokožky a také pokožku dostatečně hydratujete.

Doporučený článek:  Česnek pomůže vyhnat hraboše ze zahrady

Recept

Káva s citronem se musí podávat ve správném poměru. Kávu si proto připravte dle svého způsobu a to asi 240 ml. K této kávě přidejte pár kapek citronové šťávy. Smíchejte ingredience, aby se chutě prolnuly. Tento osvěžující nápoj plný energie a vitamínů vám určitě zlepší den.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon