Zářivě čistá toaleta je vizitkou každého domova. Ten nejlepší čistič si snadno vyrobíte

Místnost, která musí být vždy dokonale čistá, protože v ní trávíme spoustu času. Udržovat pořádek v koupelně není vždy jednoduché, ale pomocí jednoduchých triků ušetříte nejen čas, ale také peníze. Čisticí prostředky z drogerií obsahují spoustu chemikálií, které nechcete dýchat. Proto se vyplatí použít domácí prostředek, který bude univerzální, levný a hlavně účinný.

Zapomeňte na chemické prostředky, zkuste zdravější varianty

Bez chemikálií se určitě obejdete, zvlášť pokud máte doma malé děti, které by chemické látky musely dýchat. Vyplatí se znát recepty na domácí čističe, které budou stejně účinné, ale budou levnější, a navíc prostředky k jejich výrobě najdete doma. Chemické čističe obsahují kyselinu chlorovodíkovou, která může způsobit problémy s dýcháním.

Doporučený článek:  Obnovte svůj počítač po napadení virem a zabezpečte ho před dalším útokem

Jak si můžete vyrobit domácí čistič na toalety a vůbec na celou koupelnu? Budete potřebovat půl hrnku kukuřičného škrobu, půl sklenice kyseliny citronové, půl sklenice prášku do pečiva, sáček na zip o objemu asi 4 litrů, vodu v rozprašovači a také 25 kapek esenciálního oleje. Vložte nejdříve všechny ingredience do sáčku na zip, zavřete ho a protřepejte ho. Nalijte do něj trochu vody, sáček zavřete a míchejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Směs by měla mít konzistenci těsta

Po zamíchání musíte vidět konzistenci těsta. Ze sáčku můžete kousek směsi vyjmout a zkontrolovat tak, jestli má správnou hustotu. Nakonec do směsi dejte esenciální olej. Může to být váš oblíbený, pokaždé váš čistič může vonět trochu jinak. Protřepejte a směs nechte zaschnout. Koule vytvořené doma můžete vložit do toaletní mísy, protože po uschnutí budou připravené k použití.

Doporučený článek:  Vysazením oblíbených bylinek se můžeme zbavit much

Dejte je do mísy, a počkejte, až budou šumět. Až přestanou, očistěte toaletu kartáčem na toalety a slijte vodou. Výroba takových bomb je velmi jednoduchá, navíc se koule mohou hodit také jako dárek, který potěší. Jsou 100% přírodní a nemusíte se obávat žádných alergických reakcí.

Zdroj: https://www.biome.com.au/blog/make-your-own-toilet-cleaning-bombs/