Děti pejsky milují. Správné plemeno se stane nejlepším přítelem celé rodiny

Velmi často v domácnostech vidíme malé děti i velké psy, kteří spolu žijí ve vzájemné harmonii. I když se mohou objevovat názory, že to není vhodné, rozhodně stojí za to si nastudovat, jaká psí plemena si můžete k dětem pořídit. Labradoři, retrívři nebo velká plemena psů jsou mezi dětmi velmi oblíbení. Fungují dokonce jako chůvy a chrání malé děti, jako by to byla jejich štěňata.

Některá plemena jsou pro děti nebezpečná

U některých plemen bude nutné dávat pozor, aby dětem neublížila. Velký podíl na tom bude mít výchova psa, která by měla být důsledná. Pes musí mít jasně daná pravidla, přes která by neměl jít. Některá plemena mají vlastnosti, které se hodně podobají lidským, a proto jsou k dětem více než vhodná. Jak ale poznat, že vámi vybraný pes je tím pravým pro celou rodinu?

Doporučený článek:  Černá káva podporuje funkce jater

Mezi nebezpečná plemena patří například kříženci, kteří jsou jinak velmi oblíbeným plemenem, protože jsou chytří a také mohou mít velmi zajímavý vzhled. Bohužel se ale objevily případy, kdy kříženci děti napadali. Na druhém místě se pak umístili pitbulové a podobná plemena. Podle některých je to agresivní plemeno psů, ale znovu opakujeme, že záleží na výchově. I takoví psi mohou být velmi přátelští a mírumilovní.

Zdroj obrázku: Freepik

Německý ovčák pouze na zahradu

Další místo obsadili němečtí ovčáci, kteří mohou být velmi nebezpeční, pokud je majitel nevede správným směrem. Mnoho lidí bylo touto informací překvapeno, protože mají za to, že ovčáci jsou psi, kteří jsou vhodní k dětem i do bytu. Samozřejmě najdete špatné zvíře i mezi jinými plemeny. Děti byste ale měli vést k tomu, že zvířata nemusí být nebezpečná, a ukazovat jim, že správným cvičením můžete docílit toho, že budou poslouchat a svého pána milovat.

Doporučený článek:  Obyčejná rýže se nehodí pouze k vaření. Tyhle triky ocení každá žena v domácnosti

Některá plemena sice nejsou agresivní, ale svou nelibost mohou projevit jinými způsoby. Jsou tu plemena, která nemají ráda tahání za ocas, za uši nebo se nerada chovají v náručí. Proto byste měli děti učit, jak se o zvířata starat a jak postupovat v případě, že začnou vrčet nebo kousat.

Zdroj: https://www.petmd.com/dog/top_tens/evr_dg_top_10_for_kids