Kvasnice urychlí růst rostlin a ochrání je před škůdci

Přírodní hnojiva jsou tím nejlepším, co můžete použít nejen na okrasné květiny, ale také na plodiny, které si pěstujete na zahrádce. Domácí prostředky nejen ke hnojení ocení hlavně příroda, kterou tím ušetříte chemických přípravků a pesticidů. Domácí hnojiva si navíc můžete vyrobit sami doma a použít k tomu bylinky, které najdete venku, nebo prostředky, co máte v kuchyni.

Droždí využijete nejen v kuchyni

Kvasnice jsou velmi oblíbené především u pekařek, které je využívají při pečení chleba. I mimo kuchyň ale mohou být ku prospěchu. Jsou totiž plné vitaminu B, který rostliny vyživuje a také jim prospěje v období růstu. Obsahují také hořčík, fosfor nebo draslík a to jsou látky, které rostliny a především kořeny potřebují. Díky kvásku docílíte toho, že nebudete utrácet za drahé prostředky v obchodech.

Doporučený článek:  Sendvič je ideální svačinka na cesty. Těmto kombinacím se ale raději vyhněte

Kvasnice jsou sice houby, ale rostlinám vůbec neuškodí. Bojují nejen s chorobami, ale také zabrání tomu, aby rostlinu napadli škůdci. Hnojivo z droždí si snadno vyrobíte díky jednoduchému postupu. A prozradíme také, na jaké rostliny se takové hnojivo bude hodit nejvíce.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvasnicové hnojivo pro plodiny

Kvasnice můžete použít jako hnojivo například pro rajčata. Budete mít bohatou úrodu nejen těchto plodů, ale využít ho můžete i na okurky, které jsou velmi oblíbenými plodinami na zahradách. Okurky jsou bohužel velmi často napadené plísní, proto je můžete chránit právě droždím. Plíseň poznáte podle nezvykle zabarvených listů.

Doporučený článek:  Čištění sporáku zjednoduší použití octa, vosku nebo jedlé sody

Kvasnice můžete použít nejen na zeleninu, ale také na okrasné keře nebo rostliny. Kvasnice budou skvěle fungovat například na růže nebo hortenzie, ale hodí se také na túje, které se většinou používají jako živý plot. I na hrnkové květiny se budou kvasnice hodit, protože obsahují spoustu látek, které urychlí jejich růst. Orchideje budou nadšené, když jim jednou za několik týdnů dopřejte drožďové hnojivo.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/