Domov provoní káva, citrusy nebo přírodní osvěžovač vzduchu

Samozřejmě je vždy příjemnější, když vašemu bydlení vládne jemná, nevtíravá a nejlépe přírodní vůně. Někdy se však stane, že se nepodaří předejít vzniku zápachu, a v takové situaci je obzvlášť užitečné vědět, které přírodní látky mají tu moc jej zneutralizovat.

Kávová zrna

Většina z nás má kávová zrna spojena výhradně s přípravou známého černého lahodného nápoje, není to však zdaleka jejich jediné využití. Jak zelená, tak pražená zrna můžete v rozumném množství konzumovat jako stimulant, který zvýší vaši pozornost a zlepší náladu. Navíc působí také jako antioxidant.

Doporučený článek:  Hnojivo z kopřivy posílí rajčata a podnítí je ke květu
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud však pražená kávová zrna nasypete do misky a necháte ji stát v místnosti, brzy zjistíte, že jsou schopna absorbovat vlhkost i nepříjemné pachy. Po nějakém čase je však třeba je vyměnit za čerstvá.

Kůra z citrusových plodů

Citrusová vůně je obecně velice oblíbená a je jakýmsi znamením svěžesti a čistoty. Není tedy divu, že je to nejčastější vůně čisticích prostředků a že je oblíbená také v toaletních vodách. Pokud konzumujete citrusy, nevyhazujte z nich kůru, ale omyjte ji a nechejte ji přirozeně vyschnout. Pokud použijete více druhů citrusových plodů, například citrony, pomeranče, mandarinky, pomela nebo grepy, bude směs ještě voňavější. Směs kousků kůry dejte do pytlíčků z jemných tkanin a rozvěste je po domě.

Doporučený článek:  Kouř z bobkového listu navrátí do domova harmonii a dobrou energii. Zároveň vyžene všechen nevítaný hmyz
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí osvěžovač vzduchu ve spreji

Pokud dáváte přednost sprejovým osvěžovačům, můžete si jeden voňavý a účinný připravit i doma. Potřebovat k tomu budete

  • 1 sklenici vody,
  • 15 kapek éterického oleje s vůní pomeranče,
  • 15 kapek éterického oleje s vůní levandule,
  • 1 lžičku lihu.

Příprava i použití tohoto osvěžovače jsou velice jednoduché. Všechny ingredience nalijte do láhve opatřené rozprašovačem, dobře protřepejte a nastříkejte do místnosti. Jen dávejte pozor na to, abyste nestříkali přímo na závěsy nebo jiné látky a také na dřevo, mohli byste je poškodit. Výhodou tohoto osvěžovače je kromě vůně také skutečnost, že odpuzuje různé druhy hmyzu a pohlcuje nežádoucí pachy.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/care-and-cleaning/best-ways-to-fragrance-your-home-230324