Ústní voda pomůže pokožce a zbaví vlasy lupů

Ne každý ví, že ústní voda je univerzální produkt, který má mnoho neobvyklých použití. Bude mimo jiné dobře fungovat při problémech s nadměrným pocením nebo mykózou. Samozřejmě je to skvělý prostředek k čištění zubů, má osvěžující účinek a minimalizuje nepříjemný zápach. Také čistí zbytky jídla, které mohou vést ke kazům. Některé produkty se vyznačují i dodatečným účinkem, například bělením.

Zbaví vás zápachu nohou

Ústní voda se dá použít k mytí nohou. Samozřejmě nemůže nahradit návštěvu dermatologa, ale může být skvělým doplňkem klasické léčby. Díky obsahu mentolu, eukalyptolu, methylsalicylátu a thymolu má tekutina protiplísňové a bakteriostatické vlastnosti. Stačí nalít dvě až tři sklenice tekutiny do lavoru s teplou vodou a na čtvrt hodiny do ní namočit nohy. Lázeň minimalizuje pocení i zápach.

Doporučený článek:  Fazole jsou důležitou součástí jídelníčku

Ústní vodu lze ve výjimečných případech použít jako náhradu deodorantu, musí se ale zředit vodou. Směs naneste pomocí gázového polštářku, osvěžíte pokožku a minimalizujete nepříjemný zápach potu. Vzhledem k obsahu alkoholu by se tekutina neměla nanášet na poškozenou a čerstvě oholenou pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistí rány

S ústní vodou můžete omýt rány a řezy, pokud nemáte po ruce dezinfekční prostředky. Samozřejmě nemůže být plnou alternativou peroxidu vodíku nebo silných baktericidních, fungicidních a virucidních přípravků. Ústní voda je totiž dezinfekční a bakteriostatická, takže ve výjimečných případech tyto přípravky zastoupí.

Doporučený článek:  Domácí čisticí prostředky šetří peněženku i přírodu

Ústní voda zředěná s vodou funguje dobře jako oplach na vlasy proti lupům. Kvůli obsahu alkoholu by se ale neměla používat příliš často, aby vlasy nevysušovala a nedráždila pokožku. Vzhledem k obsahu mentolu, eukalyptolu, methylsalicylátu a thymolu lze ústní vodu použít k čištění pleti. Funguje dobře na mastnou a aknózní pleť. Můžete ji použít ve formě tonika zředěného vodou nebo aplikovaného lokálně.

Zdroj: https://www.rd.com/list/uses-for-mouthwash/