Dostatek energie po celý den zajistí několik jednoduchých věcí. Káva není jediná možnost

Náš každodenní život vyžaduje spoustu energie. To, jestli se cítíme pořád unavení, nezávisí jenom na tom, jakou práci vykonáváme, ale také na spoustě dalších faktorů. A když s těmito faktory budeme pracovat, můžeme dosáhnout mnohem větší úrovně energie. Patří mezi ně hlavně to, co jíme, jak se hýbeme, ale také to, jestli si uděláme čas na relaxaci a koníčky. Nabízíme způsoby, jak můžete dosáhnout co nejvyšší úrovně energie.

Dostatečný spánek

V první řadě je velmi důležité to, jestli spíte dostatečně. Pokud se často budíte, může se to nepříjemně projevit na tom, jak strávíte celý den. Pro zdravý spánek je dobré dodržovat před spaním rutinu. Například si dejte sprchu, pak si chvíli čtěte a nakonec ulehněte ke spaní. Bude se vám lépe usínat a dosáhnete také kvalitnějšího spánku.

Doporučený článek:  Spaní s kočkou přináší výhody, o kterých se ostatním jen sní. Má však několik pravidel

Zdravá strava

Zdravá strava je důležitá pro udržení vaší hladiny energie. Pokud sníte něco, co je náročné na trávení, vaše tělo se vyčerpává na samotném trávení potravin. Pro co nejvyšší množství energie byste měli jíst potraviny bohaté na bílkoviny a hořčík. To jsou například ořechy, mléčné výrobky, drůbeží maso a ryby. Hořčík najdete v banánech, krupici či v čokoládě.

Zdroj obrázku: Freepik

Energetické nápoje

Připravujte si šťávy z ovoce a zeleniny, které jsou vitamínovými bombami a současně také elixírem pro dodání energie. Přidejte do nich jogurt nebo ovesné vločky a získáte výživnou svačinu.

Doporučený článek:  Používání chytrých telefonů ničí zuby. Nepříjemného problému mnohdy zbaví až lékař

Dostatečný pitný režim

Voda čistí tělo a je důležitá pro jeho funkce. Díky ní může organismus lépe pracovat a to znamená také vyšší množství energie. Za den bychom měli vypít minimálně 2 litry vody, záleží samozřejmě také na tom, jakou práci vykonáváte, jak velké je horko nebo jak jste fyzicky aktivní.

Pohyb

Mohlo by se zdát, že sportování spíše vyčerpává, ale opak je pravdou! Správný pohyb, který nás baví, je pro nás energetickou vzpruhou. Pohybujte se zejména na čerstvém vzduchu.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/energy-and-fatigue/9-tips-to-boost-your-energy-naturally