Čištění toalety není tím nejpříjemnějším zážitkem ani zábavnou činností, přesto je třeba ho pravidelně provádět. Důvody jsou jistě zřejmé. Existují však způsoby, jak toaletu důkladně čistit, a to dokonce s minimální námahou. Jak na to?
Co vše čistit na toaletě?
Během úklidu toalety se nejvíce zaměřujeme na vnitřní prostor mísy. K čištění používáme saponát s dezinfekčními účinky a nemáme s tím sebevětší problémy. Pravděpodobně se již méně zaměřujeme na vnější povrch toalety. Zde se však také hromadí spousta nečistot, prachu a špíny. Nejlepší je pravidelně čistit i tuto část toalety a vyhnout se tak zdlouhavému drhnutí a úklidu. Nejčastěji se zanedbává ta část toalety, kde se setkává s podlahou. K tomu je nejlépe využít zubní kartáček, který odstraní nečistoty i z těch nejméně přístupných míst.
Dbejte i na čištění záchodové desky
Záchodové prkénko je vyčištěno hned. Stačí pouze několik pohybů hadříkem nebo houbou a bude se opět lesknout. Nejméně čištěné místo je mezi prkénkem a keramickou mísou. Jedná se o méně přístupné místo a často je k dokonalému vyčištění třeba prkénko odšroubovat. Na tomto místě se hromadí velké množství nečistot a bakterií a je tedy nutné ho čistit nejlépe za použití chemických přípravků s dezinfekčními účinky.
Jak si poradit s usazeninami?
Ptáte se, jak odstranit usazeniny a vodní kámen vznikající na toaletě? K tomu vám pomůžou v domácnosti běžně dostupné prostředky. Smíchejte jedlou sodu s kyselinou citrónovou a prášek rozetřete na usazeniny. Následně pomocí vlhkého kartáče povrch důkladně vydrhněte. Pro nejlepší efekt je dobré nechat směs půl hodiny působit. Dalším efektivním prostředkem je ocet, který je považován za nepostradatelný nástroj v boji za čistou toaletu a koupelnu. Jestliže se jedná pouze o tenkou vrstvu vodního kamene v toaletě, je možné ocet nalít přímo do toalety a pomocí kartáče usazeniny odstranit.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a31407258/how-to-clean-toilet/