Spaní na břiše není vhodné, ideální pozice je na boku

Víte, jakou polohu zvolit při spánku, aby byl co nejkvalitnější? Vědci dokázali, že některé polohy mohou být nejen nepříjemné, ale také pro zdraví nevhodné. Některé polohy mohou dokonce snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Naopak existuje jedna poloha, která může být nebezpečná. Chronické selhání spánku může znamenat i něco horšího než jen únavu.

Vědci sledovali lidské návyky při spánku

Spíte dostatečně? Máte čas se ráno protáhnout? Dostatek spánku je alfou a omegou spokojeného života. Je nutné, abychom spali alespoň 7–8 hodin denně. Při spánku nejen odpočíváme, ale celé naše tělo se regeneruje. Vliv na zdraví má tak zásadní. Proto je dobré vědět, v jaké poloze usínat a které se naopak vyhnout, abyste své zdraví nepoškodili.

Doporučený článek:  Mikrovlnka nechybí snad v žádné kuchyni. Ohledně jejího používání přesto mnoho lidí tápe

Jak souvisí spánek s Alzheimerovou chorobou? Možná často spíte na boku. Tuto polohu volí většina z nás. Právě tato poloha souvisí s dobrým uvolňováním toxinů z těla. Snižuje se tak riziko vzniku Alzheimerovy choroby, která postupně oslabuje nejen mozek, ale časem také zbytek těla. Spaní na boku tak pomůže oddálit celý tento proces.

Zdroj obrázku: Freepik

Spánek ovlivní také kvalita povlečení

A jaká poloha pro spánek je naopak nejhorší? Je to na břiše. Takové poloze se nemohou oddávat například těhotné ženy, protože by utlačovaly plod. Ani pro ostatní ale není vhodná, protože se zvyšuje riziko refluxu. Polohy ale nejsou to jediné, co ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Pomohou také kvalitní materiály, ze kterých máme povlečení.

Doporučený článek:  Správné vytažení klíštěte sníží riziko infekce

Choďte spát do povlečení, které je vám příjemné. Může to být hedvábí, satén, prostě materiály, kterých se budete chtít dotýkat. Hedvábí má skvělé vlastnosti, bude vyhlazovat  pokožku a opravdu se viditelně lépe vyspíte. Ráno pak budete vstávat s úsměvem na tváři. Celý den vás bude provázet a do postele se zase budete vracet rádi.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/best-and-worst-sleep-positions-for-health-conditions-4158271, https://newsinhealth.nih.gov/2021/04/good-sleep-good-health, https:,//www.sleepfoundation.org/sleeping-positions/sleeping-on-stomach, https://www.everydayhealth.com/skin-and-beauty-pictures/surprising-benefits-of-silk.aspx