Exotické jehličnany vhodné do podzimní zahrady

Někteří zahradníci si bez nich neumí představit svou zahradu. Určité druhy rostlin, keřů a stromů jsou vhodné i na podzim nebo zimu a rozveselí tak chmurné počasí, které s tímto obdobím nastává. Můžete si vysadit například jehličnany, které najdete v různých velikostech nebo barvách.

Existuje mnoho druhů jehličnanů, které můžete na zahradě mít

Mezi takové rostliny patří například japonský modřín s převislými výhonky. Navíc je jedinečný tím, že jehličky se objeví na zimu. Bude tak ozdobou každého místa, které se rozhodnete tímto stromem osadit. Modřín evropský patří na velké zahrady, protože roste velmi rychle. Kvete růžově, což je pro jehličnany neobvyklé. Je ale nenáročný na pěstování a odolá všem mrazům.

Doporučený článek:  Mšice na rostlinách zlikviduje postřik z mléka, česneku nebo cibule

Jalovec má mnoho odrůd. Některé z nich mají namodralé jehličky, má rád slunná místa a kyselou půdu, která musí být dobře odvodněná. Jakmile ho zasadíte, musíte ho přikrýt kůrou nebo kvalitní agrotextilií. Můžete ho občas prořezat, protože mu to jen prospěje. Araukárie z Chile je jehličnan, který roste pomalu. Prvních několik let by ale neměl na mráz, proto ho mějte v květináči a na zimu ho dejte do místnosti, kde bude mít příjemné chladno a světlo.

Doporučený článek:  Borůvkové keře potřebují na podzim ochranu před mrazem a dostatek zálivky
Zdroj obrázku: Freepik

Jedle má dekorativní šišky a je mrazuvzdorná

Stříbrný smrk je velmi oblíbeným jehličnanem, který má krásně stříbrné jehličky. Může dorůst do výšky až dvaceti metrů a dožívá se až 300 let. Má rád slunná místa, ve stínu může jehličky ztratit. Je ale odolný vůči suchu a nevadí mu mrazy. Korejská jedle je strom, který roste velmi pomalu. Má ale krásné šišky, které se objevují brzy, už na jeden metr vysokém stromě.

Jedli je vhodné zasadit do zahrad nebo trávníků v japonském stylu. Je mrazuvzdorná, ale potřebuje určité podmínky, které zaručí, že poroste tak, jak má. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv jehličnan, mějte na paměti, že jsou to stromy, které vyrostou do velkých výšek. Na druhou stranu nebudou potřebovat tak častou péči jako například klasické květiny. V období Vánoc a Velikonoc si je navíc můžete ozdobit.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/trees-shrubs-vines/trees/the-best-conifers-for-your-yard/