Váš balkon může na jaře znovu rozkvést. S těmito rostlinkami chybu neuděláte

Jaké rostliny můžete vysadit na balkoně? Některé druhy jsou velmi jednoduché na pěstování a navíc nepotřebují ani žádné zvláštní podmínky. Jestli se rozhodnete pořídit si na terasu nebo balkon květiny, s žádnými z našeho seznamu neuděláte chybu. Výběr je totiž obrovský. Musíte rostliny přizpůsobit tomu, na jakou stranu máte balkon. Některé květiny totiž milují slunce, jiné zase stín.

Důležitá bude odolnost vůči povětrnostním vlivům

Při výběru nekoukejte pouze na to, jak bude rostlina vypadat, ale měla by také vydržet jasné slunce, déšť nebo silný vítr. Možná se objeví přízemní mrazíky, květiny by měly být odolné také vůči nim. Jaké rostliny ozdobí váš balkon a zabrání tak zvědavým sousedům okukovat vás? Aksamitníky jsou velmi nenáročné rostliny, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům.

Doporučený článek:  Domácí tablety do myčky šetří peníze i přírodu. Vyrobit si je může každý během chvíle

Mají rády slunce, nevadí jim ani vítr. K výsadbě pak postačí jenom běžná zemina. Zalévejte je dvakrát týdně, ale vydatně. Pak tu máme muškáty. Jsou to velmi oblíbené rostliny, protože nepotřebují velkou péči a navíc mají krásné květy, které budou zářit různými barvami. Na vašem balkoně tak vytvoří krásnou mozaiku. Potřebují spoustu vody, v horkých dnech pak až dvakrát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušet můžete fuchsie nebo macešky

Vysadit si můžete také fuchsie. Jsou to oblíbené květiny, které nesnesou přímé polední slunce. Mají rády mírně kyselou půdu a jejich nároky na vodu jsou vysoké, a to kvůli listům. Ty můžete kropit, protože to milují. Macešky jsou také krásné barevné rostliny, které pokvetou hlavně na východních nebo západních balkonech. Macešky je nutné hned po jejich zakoupení přesadit do větších květináčů, protože jejich kořeny potřebují velký prostor.

Doporučený článek:  Během topné sezony se málokdo stará o kvalitu vzduchu. Hrozí přitom nepříjemné následky

Koupit si můžete také bakopy, jsou to nenáročné rostliny. Mají jemné krásné květy a hodí se do závěsných květináčů. Potřebují jen hnojení a také pravidelnou zálivku. Není to nic, co by nezvládnul každý, nadšený bude i člověk, který o rostliny dříve neměl zájem.

Zdroj: https://www.norhart.com/blog/2019/05/15/ideal-plants-for-an-apartment-balcony